Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kobani'den sonra Efrin! El Nusra kenti kuşattı!

08.11.2014 14:07
Suriye'de Kobani'nin batısındaki Afrin kantonu, El Nusra tarafından kuşatıldı.

Rojava’da, Kobani’den sonra bir diğerkanton için de alarm zilleri çalıyor. Suriye'de Kobani'nin batısındaki Efrin kantonunun Başbakanı Hevi Mustafa, El Kaide'nin Suriye kolu El Nusra tarafından kuşatıldıklarını duyurdu.

Kobani’nin batısındaki Efrin kantonunun Başbakanı Hevi Mustafa, El Kaide’nin Suriye kolu El Nusra tarafından kuşatıldıklarını duyurdu. Mustafa, Reuters’a Ankara ’dan verdiği röportajda, “Uluslararası koalisyonun Kobani için göstermiş olduğu çabaya minnettarız ancak biraz geç kalınmış bir hamleydi. Biz de aynı desteği beklemekteyiz. Böylece Kobani’deki durum tekrarlanmaz”diye konuştu.

MERKEZE 25 KİLOMETREDELER

Nusra çetelerinin, Kobani’den gelen 200 bin sığınmacıyla birlikte nüfusun bir milyona yaklaştığı Efrin’in merkezine yaklaşık 25 kilomtre uzakta olduğu belirtildi. El Nusra Cephesi’nin bu haftanın başında Suriye’nin Türkiye sınırındaki batı bölgelerinde elde ettiği kazanımlar dikkat çekmişti. Örgütün, ABD ’nin Ak Parti ’den de açık destek alan ‘eğit-donat‘ programı için seçtiği ılımlı muhalifleri yenilgiye uğratması Washington’da endişe yaratmıştı.

afrin.jpg 

Bu haber toplam 3684 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri