Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Koç, Özal'a bol sıfırlı çek yazmış ama...

09.12.2012 01:19
Vehbi Koç, Turgut Özal'a bol sıfırlı çek yazmış! İşte Ahmet Özal'ın ortaya attığı çarpıcı iddia...
Ahmet Özal'dan ilginç Turgut Özal çıkışı! Özal, babasına Vehbi Koç'un bol sıfırlı çek yazdığını; ancak babasının kabul etmediğini iddia etti.
 
8. Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal'ın oğlu Ahmet Özal, Beyaz TV'da katıldığı programda çok çarpıcı bir iddiada bulundu. Ahmet Özal, babası Turgut Özal'a Vehbi Koç'tan yüklü bir miktar yazıl bir çek geldiğini, fakat Turgut Özal'ın bu parayı kabul etmeyerek, "Bak oğlum. Türkiye 'nin pastasını yiyen 5 tane aile vardır. Ben bu pastayı Anadolu'ya açacağım, Türkiye'yi rekabete açacağım. Ben bu çeki alırsam onların adamı olurum" dediğini söyledi.
 
Beyaz Tv'de yayınlanan "Dinamit" programına canlı yayın konuğu olan 8.Cumhurbaşkanı Turgut Özal 'ın oğlu Ahmet Özal çarpıcı açıklamalarda bulundu. Merhum işadamı Vehbi Koç'un babasına yüklü bir miktarın yazılı olduğunu söyleyen Özal, çek olayını şöyle anlattı:
 
VEHBİ KOÇ 'TAN YÜKLÜ MİKTARDA ÇEK
 
Biz babamla birlikteydik. Seçimden önce takım elbiseli birisi geldi "Bu zarfı size Vehbi Bey gönderdi" dedi. Babam zarfı açtı. Vehbi Bey babama yardım için çok yüklü bir miktarda çek göndermiş. Babam çeke baktı ve zarfa geri koydu "Çok teşekkür ederim, bunu Vehbi Bey'e iade edin" dedi.
 
ALIRSAM ONLARIN ADAMI OLURUM
 
'Baba ne yaptın sen dedim. Paramız yok, parti kuruyoruz 'dedim "Bak oğlum. Türkiye'nin pastasını yiyen 5 tane aile vardır. Ben bu pastayı Anadolu'ya açacağım, Türkiye'yi rekabete açacağım. Ben bu çeki alırsam onların adamı olurum" dedi. 
Bu haber toplam 7686 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri