Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

KOÇ’un Divan’ı Kapılarını Eylemcilere Açtı

13.06.2013 11:31
Koç Grubu’na ait oteller zinciri Divan’ın Ankara’daki eylemlerde ortalığı savaş alanına çeviren sözde eylemcileri polisten sakladığı ortaya çıktı.

İstanbul’da başlayan ve ülke geneline yayılmak istenen Gezi Parkı olaylarının arkasında “faiz lobisi” olduğu belirtilirken, Cem Boyner’in ardından Koç Grubu’nun da eylemcileri destekliyor olması dikkat çekiyor. Koç Grubu’na ait oteller zinciri Divan’ın Ankara’daki eylemlerde ortalığı savaş alanına çevirip, polisten kaçan eylemcilere sahip çıktığı öğrenildi. 

DUYURU YAPTILAR: DİVAN OTELE GİDİN

Edinilen bilgilere göre, Kızılay ve Kuğulu Park’taki eylemlerde ortalığı savaş alanına çeviren, polise taş atan göstericiler twitter, facebook gibi sosyal paylaşım siteleri aracılığı ile birbirleri ile haberleşerek, nerede güvenli bir şekilde saklanacaklarını koordine ediyorlar. Bu bilgi alışverişinden Divan Otel’in de kapılarını bu eylemcilere açtığı anlaşılıyor. Eylemciler facebook adreslerinden arkadaşlarına şu duyuruyu yapıyor: “Lütfen duyurun: Gazdan kötü olanlar Divan Otel’e gidebilir. Kapıları herkese açık.”

Facebook yazışmalar şöyle:

“-Parkın içine çok sayıda gaz bombası attılar kaçışıyoruz.

-Lütfen duyurun: Gazdan kötü olanlar Divan Otel’e gidebilir. Kapıları herkese açık.

-Erol abi şuan durum ne, tv’de polis çekildi deniliyor.

-Dayan Erol, gıptayla izliyorum

-Erol bey kaçışmak bize yakışmaz taktik geri çekilme diyelim…”

Akit

koccc-001.jpg

Bu haber toplam 4364 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri