Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Koca şiddetine dayanamadı!

12.12.2012 01:31
Adana'da ayrıldığı dini nikahlı eşinin kapısına dayanarak sürekli kendisini darp ettiğini ileri süren bir kadın üzerine benzin döküp kendisini yaktı.

Ayrıldığı dini nikahlı eşinin kapısına dayanarak sürekli kendisini tehdit edip şiddet uyguladığını söyleyen Fatma Çelik (46) adındaki kadın, pet şişeyle benzin alarak kent merkezindeki Celal Bayar Köprülü Kavşağı'na çıkarak intihar girişiminde bulundu. Köprüde üzerine benzin döken kadını gören çevreden geçenler durumu polise bildirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri, elinde çakmak bulunan kadını ikna etmeye çalıştı.

Kendisine yaklaşılmamasını isteyen Fatma Çelik, "Ben dini nikahlı kocamdan ayrıldım ama hala evime gelip beni rahatsız edip para istiyor. Savcıya gittim bir çare olmadı, polise gittim bir çare olmadı. Artık ona para vere vere bıktım. Yeter artık kendimi yakacağım" diyerek bağırdı.

Polis uzun süre elinde çakmak bulunan kadını ikna etmeye çalıştı ancak bir sonuç alamadı. İkna edilemeyen kadın elindeki çakmağı çakarak kendisini ateşe verdi. Polisler kadının elindeki montu alarak yere yatırıp alevleri söndürmeye çalıştı. Bir polis ise yangın söndürme tüpü kullanarak kadını yanmaktan kurtardı.Vücudunun çeşitli yerleri yanan Fatma Çelik, olay yerine çağrılan ambulans ile Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürülerek tedavi altına alındı. 

 

 

Bu haber toplam 7494 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri