Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hırsızdan besmeleli tövbe mektubu !

21.02.2011 00:29
Kocaeli'nin Karamürsel ilçesinde bir kıraathaneden hırsızlık yaptığı gerekçesiyle tutuklanan kişi tövbe mektubu yazdı:

Kocaeli'nin Karamürsel ilçesinde bir kıraathaneden hırsızlık yaptığı gerekçesiyle tutuklanan kişi, cezaevinden yazdığı mektupta ''pişman'' olduğunu belirterek, işyeri sahibinden şikayetini geri almasını istedi.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, 2010 yılının eylül ayında Karamürsel'de A.F'ye ait kıraathaneye girerek kasada bulunan bir miktar parayı aldığı öne sürülen A.R.K, bir süre sonra polis tarafından yakalandı. Emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen zanlı tutuklandı.

Zanlı A.R.K, 20 Aralık 2010 tarihinde işyeri sahibine cezaevinden bir mektup göndererek özür diledi.

Besmele ile mektubuna başlayan zanlı, şu ifadelere yer verdi:

''Abi öncelikle senden çok, çok özür diliyorum. Seni mağdur durumda bıraktığım için. Abi ben Yalova'da oturuyorum. Annem ve babamı ben 7 yaşındayken kaybettim. Ben çocuk esirgeme kurumlarında büyüdüm. Yurttan kaçınca bu hallere düştüm ve evliyim 2 tane kızım var. Biri 2 yaşında diğeri 11 aylık abi. Uzun zamandır sabit çalışmıyordum. Hurdacılık yapıyordum bazen de pazarlara yük taşımaya gidiyordum. Abi evin kirası çocukların masrafı evin gideri sağ sola borcumda vardı. Elektriğim, kesikti. Borç para istediysem kimse yardım etmedi. Sosyal yardımlaşmaya ordan da yardım alamadım eşimle nikahımız olmadığı için yardım etmediler. Ben de Karamürsel'de çok uzaktan bir tanıdığım vardı belki yardım eder diye onun yanına gittim. Ama o da yardım etmedi. Sabaha kadar gezdim sonra senin dükkanının önünden geçerken havalandırma boşluğundan dükkanına girdim. Abi senin dükkanından aldığım parayı evime çocuklarıma bir şeyler alıp gittim. Abi çok pişmanım ve çok mağdur durumdayım 2 aydır tutukluyum eşimi ve çocuklarımı göremedim. Durumumuz iyi değil abi. Şimdilik kayınvalidem bakıyor onlara. Onlar da zor durumda. Çocuklarımı çok özledim abi. Burada meydancılık yapıyorum, paranı ayarladım abi. Ama nasıl göndereceğimi ayarlayamadım. Abi ben adliyeye girdiğim an seni görür görmez hemen parayı sana vereceğim. Abi senden de bir büyüklük yapmanı ve benden şikayetçi olmamanı Allah rızası için ve iki küçük çocuklarım için istiyorum. Burada her şeye tövbe ettim. Artık doğru biri olacağım. Bir daha kesinlikle hırsızlık ve onun gibi işleri yapmayacağım. Abi burada kuran okumayı da öğrendim. Bütün ölmüşlerin ruhları için ve sizin aileniz için de okuyorum. Hakkını helal et abi. Söz veriyorum bir daha hırsızlık yapmayacağım. Abi ne olursun şikayetçi olma çocuklarımdan ailemden beni ayırma abi.''
Mektubu alan işyeri sahibi A.F, şikayetini geri alıp almama konusunda kararsız kalırken, zanlı A.R.K'nın, yaklaşık bir hafta önce tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldığı öğrenildi.

Zanlı A.R.K'nın, 8'i Karamürsel'de olmak üzere, hırsızlıktan poliste çok sayıda kaydının bulunduğu belirtildi. 

Bu haber toplam 2136 defa okunmuştur

Etiket(ler): ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri