Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kocasakal'ın sözleri Kılıçdaroğlu'nu çok kızdıracak!

13.01.2013 01:53
İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal CHP'ye demediğini bırakmadı..
Atatürkçü Düşünce Derneği Eskişehir Şubesi tarafından Tepebaşı Belediyesi Zübeyde Hanım Kültür Merkezi salonunda 'Hukuk Devleti, Demokrasi ve Anayasa' konulu panel düzenlendi. Panelde İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal , CHP 'ye sert bir şekilde yüklendi.
 
 
İstanbul Baro Başkanı Ümit Kocasakal konuşmasında "Yakınlarım bana hep bana kurşun döktürmemi söylerdi. Geçtiğimiz günlerde yaşadığım olayla kurşun döktürmüş oldum. Ayrıca geçtiğimiz yıl Eskişehir'de katıldığım bir panelde yaptığım konuşma nedeniyle genelkurmay tarafından muhtıra yedim. Konuşmamda vatandaşlar için silahsız kuvvetler sözünü silahlı kuvvetler kendilerine söylediğimi düşünmüş. Silahsız kuvvetler sizlersiniz. Benim ne konuştuğuma genelkurmay karar veremez" dedi. 
 
KOCASAKAL CHP'Yİ ELEŞTİRDİ
 
Baro Başkanı Ümit Kocasakal, CHP'nin yönetim anlayışı ile ilgili sorununun olduğu söyledi. CHP'nin uyuyan bir dev olduğunu ifade eden Kocasakal şunları kaydetti: "Şimdi CHP'liler bana kızacaklar. Kızsınlar. Benim CHP'nin o devrimci, vatansever, yurtsever üye veya hissi bulunanlarla hiçbir sorunum yok. Olamaz da zaten. Ama yönetimi ile sorunum var. Yönetim anlayışı ile ilgili sorunum var. CHP aslında uyuyan bir dev. Dev uyansa var ya kimse önünde duramaz. Diyorlar ki biz kitle partisiyiz. Bir parti kitle partisi olabilmek için önce kütle partisi olmak gerekiyor. Yani belirli bir kütleniz olacak. Kimliğiniz net ve açık olacak. Bana göre CHP'de açık bir kimlik olması gerekiyor, bir de net bir duruş. Bir de dine saygılı olduğunu gösterirken o çarşafa gerek olmaz. O çarşafta kimlik durmaz düşer zaten. Samimi olacak. Mesela dediler ki 'biz Mustafa Kemal'in askerleri değil, yurttaşlarıyız.' Böyle saçma bir şey olur mu? Oradaki askerleriyiz ifadesi biliyorsunuz ki biz ona yürekten bağlı olduğumuzu ifade ediyor. Gerekirse uğruna seve seve ölüm dahil her şeyi göze alan kişiler olduğunu gösteriyor."
Bu haber toplam 4008 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri