Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bahçeli neden hedef alındı?

15.12.2011 19:31
Türk İntikam Birliği Teşkilatı’na yönelik düzenlenen operasyonlarda ele geçirilen şemalarda, örgütün hem MHP lideri Bahçeli’ye hem de BDP’lilere yönelik sansasyonel eylemler planladığı ortaya çıktı.

Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekipleri, Adana Cumhuriyet Başsavcılığı’nın soruşturması kapsamında, “Türk İntikam Birliği Teşkitalı/Direniş Hareketi” adlı yasadışı ve silahlı suç örgütüne yönelik eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda 11′i Adana olmak üzere Ankara, Kocaeli ve Hakkari’de toplam 14 kişi yakalandı. Zanlılardan 5’i tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Şüphelilerle ilgili yapılan aramalarda 1 adet kalaşnikof marka uzun namlulu silah, 21 adet dolu kalaşnikof fişeği, 20 adet dolu G3 fişeği, 2 adet ruhsatlı tabanca ve örgütsel yapılanmayı gösteren şemanın da bulunduğu çok sayıda doküman ele geçirildi. Ayrıca MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli başta olmak üzere BDP’li yöneticiler, PKK’lı veya kendilerine göre önemli gördükleri Kürt kökenli kişilerin adres ve telefon bilgilerinin yer aldığı bir ajandanın da bulunduğu öğrenildi.

Ergenekon sanıkları ile ilişki

Yapılan teknik takipte gözaltına alınan bazı şahısların Ergenekon sanıkları ile iletişim halinde oldukları da öğrenildi. TİBT üyelerinin irtibat halinde oldukları Ergenekon sanıklarının Ergun Poyraz, Sevgi Erenerol, Kemal Kerinçsiz, Muammer Karabulut, Tuncer Kılıç, Mehmet Şener Eruygur ve Turhan Çömez olduğu iddia edildi.

Taraftar toplama yöntemleri

İnternet üzerinden örgütlendiği bildirilen örgütün, milli hassasiyeti olan insanları “Türklere karşı şiddet uygulanıyor”, “Türklük yok ediliyor”, “Türk olmayan bizden değildir”, “Türk ırkı çok üstündür”, “AK Parti’nin içerisinde Türk olmayan yöneticiler vardır. Bunların ülkeyi yönetmesi doğru değildir” şeklindeki ırkçılık söylemleriyle taraftar topladıkları belirlendi.
Ankara’da gözaltına alınan S.Ç.’nin liderliğini yaptığı örgütün, azınlıkların ibadethaneleri, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, BDP teşkilatları, PKK’lı veya Kürt kökenli olduğu tespit edilen kişilere karşı eylem yaparak bir Türk-Kürt çatışması hedeflediği tespit edildi.

Bahçeli neden hedef alındı?

Örgütün MHP Lideri Devlet Bahçeli’yi, Ülkü Ocaklarını ve milliyetçi gençleri sokağa çıkmamaları ve provokatif eylemlere katılmamaları çağrısında bulunduğu için hedeflerine koyduğu öğrenildi. Dini, milli, kültürel, etnik, ya da siyasal hassasiyeti hedef alarak her fırsatta sansasyonel eylem yapmak amacındaki örgütün Kuvayi Milliye ruhunu canlandırmayı hedeflediği belirtildi.

Kurumlara sızmışlar, Kerkük’te can yakmışlar!

Türk Telekom ve bazı GSM şirketlerinde örgütün tanıdıkları vasıtasıyla diledikleri kişinin IP numarası üzerinden adres, kimlik ve telefon bilgilerine ulaştıkları öğrenilen sanıkların Şengal’deki intihar saldırısı ve Kerkük’te Arap Aşiret mensuplarına yapılan bombalı saldırıları gerçekleştirenlerle irtibat halinde olduğu da öne sürüldü.

Örgüt liderinin evinden üniformalar çıktı

Kendisini Türk Silahlı Kuvvetleri’nde üst rütbeli bir asker olarak tanıtan örgüt lideri S.Ç.’nin evinde askeri üniformalar ve üniformalı fotoğraflar bulundu. Genellikle ankesörlü telefonlarla irtibat kuran ve şifreli konuşmalar yapan örgütün üyelerinden S.G.’nin ise Hakkari’de 24 askerin şehit edilmesinden sonra Adana’daki yürüyüşlere katılan kişileri provoke etmeye çalıştığı, BDP’nin il binasının taşlanmasında rol aldığı tespit edildi. Örgütün eylem planları içinde bazı gazetecilere suikast yapma kararı alındığı bilgisine de ulaşıldı.

ASLAN DEĞİRMENCİ/ANKARA

milathaber

 

Bu haber toplam 3192 defa okunmuştur

Etiket(ler): ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri