Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Komando Alayında 200 Asker Zehirlendi

25.08.2013 12:08
Manisa Kırkağaç Devlet Hastanesi'ne sevk edilen 200 asker tedavi altına alındı.

Manisa'nın Kırkağaç ilçesi 6. Jandarma Alay Komutanlığında yaklaşık 200 asker gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastanelerde tedavi altına alındı.

Alınan bilgiye göre, askerler alayda akşam yemeğinden sonra ishal, kusma ve yüksek ateş şikayetiyle askeri araç ve çevre ilçelerden gelen ambulanslarla İzmir, Bergama, Manisa ile Manisa'nın ilçelerindeki çeşitli özel ve devlet hastanelerine kaldırıldı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ekipleri yemeklerden numune alırken askerlerin sağlık durumunun iyi olduğu ve tedavilerinin devam ettiği bildirildi.

Bu arada Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği tarafından izinli tüm sağlık personelinin göreve çağrıldığı öğrenildi.

Manisa Valisi Abdurrahman Savaş, Kırkağaç ilçesi 6. Jandarma Alay Komutanlığındaki gıda zehirlenmesi olayıyla ilgili yoğun bakımda ya da hayati tehlikesi bulunan askerin olmadığını açıkladı.

Vali Savaş, gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastanelere kaldırılan askerlerin, Kırkağaç, Soma ve Akhisar ilçelerindeki hastalenelerde tedavi altına alındığını söyledi. Hasta askerlerin nakilleri amacıyla İzmir ve Balıkesir'den 112 Acil Servis takviyesi yapıldığını kaydeden Vali Savaş, ilk müdahale anında hastane bahçelerine kadar taşan yoğunluğun, diğer ilçelerdeki hastanelere sevk edilmesiyle azaldığını belirtti.

Vali Savaş, şunları kaydetti:

"Hastanelere müracaat eden askerlerden yoğun bakımda olan ya da hayati tehlikesi bulunan yok. Herşey kontrolümüz altında. Birlik içerisine de doktor takviyesi yapıldı. Askerlerin hastaneye gitmeden de tedavi edilebilmesi için gereken desteği veriyoruz. Askerlerin çorba, pilav ve etli patates yemeği yediğini öğrendik. Ekipler tarafından numuneler alındı, rahatsızlığın sebebi tahliller neticesinde ortaya çıkacak."

trthaber

Bu haber toplam 1680 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri