Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Komandolar PKK kamplarını kuşattı

21.10.2011 01:33
Türk Silahlı Kuvvetleri'nin, Irak'ın kuzeyindeki terör kamplarına yönelik kara ve hava operasyonu adım adım ilerliyor.

Hakkari'nin Çukurca İlçesi'nde PKK'lıların düzenlediği ve 24 askerin şehit olduğu saldırının ardından Türk Silahlı Kuvvetleri'nin, Irak'ın kuzeyindeki terör kamplarına yönelik kara ve hava operasyonu adım adım ilerliyor.

Savaş uçakları ve Kobra helikopterler öncelikle PKK'lıların uçaksavar bataryalarını hedef alırken, stratejik bölgelere Sikorsky helikopterlerle özel birlikler indirildi.
 
Jandarma Özel Kuvvetler, Jandarma Özel Harekat Timleri'nin yanı sıra Bolu ve Jandarma Komando Tugay Komutanlığı'ndan komandoların da katıldığı, toplam 22 taburun 5 ayrı noktadan girdiği Irak'ta terör inleri karış karış taranıyor. Operasyona havadan destek veren savaş uçakları F-16'lar önce PKK'lıların uçaksavar bataryalarını hedef alarak, bombalıyor. Daha sonra ise Kobra helikopterler bölgeye yoğun ateş altına alıyor. PKK'lıların yoğunlukla bulunduğu tespit edilen bölgelerde uçak ve Kobralar tarafından vuruluyor.
 
Sınırı karadan geçen komandoların ilerlemesi sürerken havadan da Sikorsky helikopterlerle daha ileri stratejik noktalara çok sayıda komando indirildi. Sınırı karadan geçen komandolar ilk gün 4 ayrı noktada teröristlerle sıcak temas sağladı.
 
Sınırın sıfır noktasında tanklar ve zırhlı birlikler her an Irak topraklarına girmek üzere hazır bekletiliyor.
 
Bu haber toplam 4202 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

YA NETİCE YA ÖLÜM
CONNECT
ARTIK BUNUN BAŞKA YOLU KALMADI VERGİYSE VERGİ ZAMSA ZAM CANSA CAN SEFER GÖREVSE HAZIRIZ BU İŞİ BİTİRMEDEN DÖNERSEK YAZIKLAR OLSUN BİZE BU İŞ YA BİTECEK YA BİTECEK 70 MİLYON İNSAN SIRADA HAZIR BEKLİYORUZ BİRKAÇ ÇÜRÜK ELMA HERTARAFI ÇÜRÜTMEDEN BU İŞİ BİTİRMEK ZORUNDAYIIIIZ
21 Ekim 2011 Cuma 14:05
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri