Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Mehmetçik'ten büyük operasyon

21.09.2011 11:40
Terör örgütüne yönelik son yılların en büyük operasyonu başlatıldı...

Komando birlikleri Tunceli bölgesini ablukaya aldı...
  
Tunceli’de terör örgütüne yönelik son yılların en kapsamlı operasyonu başlatıldı. 2 bin askerin katıldığı gece yarısı operasyonunda bölge ablukaya alındı.

PKK’nın bölgede 4 ayrı grup ile farklı noktalarda büyük saldırı yapacağı istihbaratı alan güvenlik güçleri son yılların en büyük operasyonunu başlattı.

4. Komando Tugayı ve Tunceli Alay Komutanlığına bağlı çok sayıda eğitimli özel harekat timi gece yarısı, Gökçek,Güleç, Çıralı, Sütlüce ve Alacık bölgelerindeki dağlık ve ormanlık alana 6 skorski helikopter ile indirme yaparak bölgeyi ablukaya aldı.

Bölgede uzun süreden beri hareket halinde oldukları tespit edilen kalabalık 4 ayrı PKK’lı grubun tespit edilmesinin ardından başlatılan operasyon devam ediyor.

SON YILLARIN EN BÜYÜK OPERASYONU

En son Tunceli şehir merkezinde Munzur mahallesinde halı sahada top oynayan polislere yönelik saldırının ardından, ses getirecek eylemlerini arttırma peşine düşen terör örgütü kırsal alanda da karakollara yönelik saldırı planları güvenlik güçlerinin yoğun çalışmaları sonucu tespit edildi.

2 bin askerin katılımıyla PKK’ya yönelik başlatılan operasyon son bir yıl içinde gerçekleşen en büyük operasyon olduğu biliniyor. Terör örgütünün sonbahar mevsiminin gelmesiyle daha fazla kayıp vermemek için bu aylarda son eylemlerini gerçekleştirdikten sonra kış kampına girmeye çalıştığı öğrenildi. Örgütün 4 ayrı grup halindeki örgüt mensupları ile ses getirecek eylem planlarının deşifre olmasının ardından Tunceli merkeze bağlı bölgelerde başlatılan yoğun operasyonlar devam ediyor.

Gece yarısından itibaren başlayan ve sabahın erken saatlerinde yoğun bir şekilde görülebilen operasyona ilişkin şu ana kadar herhangi bir açıklama yapılmadı.

CİHAN

Bu haber toplam 2494 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri