Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Komisyonda CHP ve MHP'nin bölücülük kavgası

17.09.2013 11:47
Anayasa Uzlaşma Komisyonu'nda anadilde eğitimin görüşüldüğü sırada CHP'li vekilin gösterdiği bir fotoğraf tansiyonu yükseltti. MHP ile CHP arasında bölücülük tartışması yaşandı.

CHP'li Rıza Türmen, Diyarbakır'ın Yamaçlar köyünde ayaklarında terlikle eğitime giden öğrencilerin fotoğrafını gösterince MHP'li Oktay Öztürk, 'Siz bölücülük yapıyorsunuz' dedi.

KOMİSYONDA BÖLÜCÜLÜK KAVGASI
T24'ten Hülya Karabağlı'nın haberine göre Anayasa Uzlaşma Komisyonu’nun ana dilde eğitim ve öğrenimi düzenleyen “Eğitim ve Öğrenim Hakkı Hürriyeti (Özgürlüğü) maddesinde "bölücülük" tartışması çıktı. CHP’li Rıza Türmen, Diyarbakır Yamaçlar Köyü’nde, ayaklarında terlikle eğitime gelen öğrencilerin fotoğrafını göstererek, “Dilin, yoksulluk gibi sosyal ve ekonomik boyutu da var.

TÜRMEN: ASIL BÖLÜCÜLÜĞÜ SİZ YAPIYORSUNUZ
''Buna göre de politikalar üretilmesi gerekir” deyince MHP’li Oktay Öztürk, “Siz bölücülük yapıyorsunuz” dedi. Türmen, ağır suçlama karşısında Öztürk’e "Asıl bölücülüğü siz yapıyorsunuz” diye karşılık verdi. Türmen, fotoğraflara işaret ederek, “Bunları görmezden gelmek bölücülüktür” dedi. Tartışma büyüdü. CHP’li Atilla Kart, “Asıl bunları konuşmamak bölücülüktür” dedi. Kart, Öztürk’e, "Bu yaklaşım komisyon anlayışıyla bağdaşmıyor” diye konuştu. Öztürk, kısa bir süre sonra toplantıdan ayrıldı. Madde üzerinde bir anlaşma sağlanamadı.

ROTAHABER
Bu haber toplam 3018 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri