Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Türk toplumu temsilcilerinden Grimm'e ziyaret

23.02.2012 18:00
New York’ta Türk toplumu temsilcileri, ABD Kongresi’nde New York Staten Island’ı temsil eden Kongre Üyesi Michael Grimm ile bir araya geldi.

New York’ta Türk toplumu temsilcileri, ABD Kongresi’nde New York Staten Island’ı temsil eden Kongre Üyesi Michael Grimm ile bir araya geldi.

New York’taki Türk Amerikan toplumunun en yoğun olduğu bölgelerden biri olan 13. Kongre Bölgesi’ni temsil eden Kongre Üyesi Grimm ile gerçekleştirilen toplantıya, Türk Amerikan Dernekleri Kurulu (ATAA) New York Bölgesi Başkan Yardımcısı İbrahim Kurtuluş, Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu Başkan Yardımcısı Derya Taşkın ve Türk Amerikan Sanayi ve Ticaret Odası (TACCI) Yönetim Kurulu Üyesi Rıdvan Sezer katıldı.

Kongre Üyesi Grimm’e Türkiye, Türk Amerikan toplumu ve TADF hakkında bilgi veren Türk toplumu temsilcileri, Kongre üyesini Türk Günü yürüyüşü ve TADF Galası’na davet etti. Görüşmede 13. Kongre Bölgesi’nde Türk Amerikan toplumunun hem sayıca hem de etkinlik açısından hızla güçlendiğine vurgu yapan Türk toplumu temsilcileri, Türkiye’nin bölgesinde artan önemine de dikkat çekerek Amerikalı siyasetçilerin Türk-Amerikan ilişkilerine desteklerinin ehemmiyetine vurgu yaptı.

Kongre üyesinin Kıbrıs meselesi ve Türkiye’deki Hristiyan azınlıkların haklarına ilişkin endişelerine cevap veren Türk toplumu temsilcilerinin bir saati aşkın süren tarih brifingi sonrasında Kongre Üyesi Grimm, Türkiye Cumhuriyeti’nin önemini layıkıyla kavrayabilmek üzere Türk toplumu temsilcileriyle beraber Türkiye’ye bir ziyaret gerçekleştirme teklifinde bulundu.

Kaynak:
Bu haber toplam 2200 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri