Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Konut almak isteyene devletten yüzde 15 katkı

28.01.2015 01:18
Başbakan Ahmet Davutoğlu, İnşaat Sektörü Zirvesi'nde yaptığı konuşmasında konut almak isteyen vatandaşa devletin yüzde 15 katkı vereceğini söyledi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, katıldığı İnşaat Sektörü Zirvesi'nde sektör temsilcilerine hitap etti.

Başbakan Davutoğlu, burada yaptığı konuşmada konut sektörüyle ilgili önemli açıklamalar yaparak bir müjde verdi. "Konut edindirme esnasında konutun yüzde 25 peşinatını biriktiren vatandaşa devlet yüzde 15 katkı verecek." diyen Davutoğlu, şunları söyledi;

DEVLET YÜZDE 15 KATKI SAĞLAYACAK

"'Ben konut almak için para biriktiriyorum' diyen bir vatandaşa biriktirdiği paranın yüzde 15’i kadar devlet katkı sağlayacak. Örneğin bankadaki bir hesapta 3 yılda, 5 yılda ne kadar biriktirdiyse konut almak istediğinde devlet ona yüzde 15 katkı sağlayacak. Katkının şartı konut almak için açılan bir hesap olması… Mesela vatandaş 50 bin lira biriktirdiyse devlet yüzde 15 katkı sağlayacak. Böylece peşinatlarda yatırılacak tasarrufu da teşvik anlamında bir mahiyet taşıyacak."

 

"KÖRFEZ'İN TÜM PETROLLERİ BİZE VERİLSE İSTANBUL'UN DEĞERİNİ KARŞILAMAZ"

Konuşmasında İstanbul'un değerine vurgu yapan Başbakan Davutoğlu, "Bu aziz vatan her bir köşesiyle bir hazinedir. Körfezin bütün petrolleri bize verilse İstanbul'un değerini karşılamaz. Bir tek İstanbul dahi bütün o petrol kaynaklarından çok daha değerlidir. Büyük bir hazinedir. Biz bu hazineyi bir büyük hammadde olarak değerlendirip en iyi şekilde planlamamız lazım. Bir mekan ham maddesini en iyi planlamayla en iyi müşavirlik hizmetleriyle bir inşaa faaliyetine dönüştürüp ondan da bir medeniyet ve şehir çıkarma projesi. Bu sürecin her aşamasının sağlıklı işlemesi lazım" diye konuştu.

Bu haber toplam 1502 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri