Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Konya'da seri katil şoku

26.08.2011 11:23
Katil zanlısı özellikle bu tarz insanları hedef seçiyordu

Yaşlı kişileri gasp ettikten sonra silahla vuran katil zanlısı son kurbanının kredi kartını kullanınca yakayı ele verdi. 4 cinayeti itiraf eden zanlının öldürdüğü kişilerin paralarıyla ev tuttuğu öğrenildi. Konya'da 40 günde 4 kişiyi öldürüp gasp eden seri katil düzenlenen operasyonla yakalandı. Yetkileler cinayetlerin işlenme şeklinin birbirine çok benzediği, yaşlı insanların aynı şekilde öldürülerek gasp edildiği belirlendikten sonra zanlıya ulaşıldığını söyledi. 19 Temmuz'da Akşehir ilçesine bağlı Doğrugöz beldesinde Arife Korkmaz'ın (61) 120 lirası, yüzük ve küpesi gasp edilip, bıçaklanarak öldürülmesinin ardından, Konya Emniyet Müdürlüğü ve Konya İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, zanlının yakalanması için ortak çalışma başlattı.

ÖZEL EKİP KURULDU

Yine Akşehir'e bağlı Gölçayır beldesinde 10 Ağustos'ta cep telefonu gasp edilen Yakup Okumuş, tabanca ile vurularak öldürüldü. 2 cinayet arasında bağlantı olup olmadığı araştırılırken, 12 Ağustos'ta Afyonkarahisar'ın Sultandağı ilçesinde Türkan Sorgun 200 lirası, bilezik ve kredi kartı gasp edilerek tabancayla öldürüldü. Sultandağı'nda, 23 Ağustos'ta da mola veren tır şoförlerinden biri tabancayla vurularak öldürüldü, diğeri ise ağır yaralandı. Konya İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, 4 cinayetle ilgili özel bir ekip oluşturdu. Polisten de yardım alan jandarma ekipleri, cinayete kurban giden Türkan Sorgun'un kredi kartıyla bir bankanın ATM cihazından işlem yapıldığını tespit etti.

EŞKALİ ÇEVREYE DAĞITILDI

MOBESE ve güvenlik kameralarından eşkali belirlenen zanlının fotoğrafları, cinayetlerin gerçekleştirildiği yerlerde vatandaşlara dağıtıldı. Bir vatandaşın ihbarı üzerine ekipler, Erhan G. (30) üzerinde çalışmalarını yoğunlaştırdı. Cinayetlerin zanlısı olduğu öne sürülen Erhan G, Akşehir'de tek başına kaldığı evde yakaladı. Suçunu itiraf ettiği bildirilen Erhan G, sorgulamasının tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi.

Katille oturup çay içmişim

Seri katili yaptığı ihbarla yakalatan Erdal T, ''İnsanlık görevimi yaptım. Zanlının şüpheli hareketleri vardı ama cinayet işlemiş olabileceğini tahmin etmemiştim. Oturup onunla çay bile içmiştim'' dedi. Erdal T. nasıl şüphelendİğini şöyle anlattı: "Biz kendisini Erdal G. olarak tanırdık. Lüks bir apartmanda kiralık dairede oturuyordu. Bir da araç kiralamış. Polis fotoğraları dağıtınca hemen tanıdım." Polis zanlının söz konusunu lüks daireyi öldürdüğü kişilerden gasp ettikleriyle kirladığını tahmin ediyor
 

Bu haber toplam 3044 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri