Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Konyaspor ismini değiştirdi

15.03.2011 00:52
İsveç 2. liginde mücadele eden Botkrka Konyaspor, yeni sezonda isim değişikliğine giderek, Konya Kardemir Karabük spor ismi altında mücadele edecek...

ATİLA ALTUNTAŞ/STOCKHOLM

Geçen sene İsveç 2. Ligine çıkarak büyük sükse yapan Konya Kardemir Karabükspor, daha önceden anlaştığı THY’ile sponsorluk anlaşmasını imzaladı.

Geçen yıl İsveç 3. Liginde Botkyrka Konyaspor ismi ile mücadele eden ve şampiyon olarak İkinci lige çıkan Botkyrka Konyaspor, kısa bir süre önce Süper Toto birinci ligi takımlarından Karabüksüporla varılan anlaşma sonucunda  Botkyrka Konyaspor isim değişikliğine gitmiş ve yeni sezonda  'Konya Kardemir Karabükspor’ ismi ile mücadele etme kararı alınmıştı.

İsveç’te kış nedeni ile 17 Nisan’da başlayacak lig hazırlıklarını Antalya’da geçirmek isteyen Konya Karademir Karabük spor Futbolcularının ve teknik adamlarının gidiş- geliş uçak biletlerini THY Sponsorluğunda Anadolu Jet karşılama kararı aldı.

THY Stockholm Müdürü Bilal Tezcan’la, Konya Karademir Karabük spor başkanı Fazıl Tütüncü’nün imza koyduğu anlaşmada, Konya Karademir Karabük spor genel sekreteri Sabri Karadağ ve THY Pazar sorumlusu İsmail Ertürk’te hazır bulundu.

 BOTKYRKA KONYASPOR İSİM DEĞİŞİKLİĞİNE GİTTİ

Botkyrka Konyaspor Başkanı Fazıl Tütüncü arasında başlayan "Kardeş kulüp" olma fikri isim değişikliği ile yaşama geçti. Her iki kulüp başkanı arasında varılan sözlü anlaşma çerçevesinde Konyaspor isim değişikliğine giderek sezona 'Konya Kardemir Karabükspor' isimi altında topbaşı yapacak. Uzun yıllardan beri yurtdışında Kardemir Karabükspor'un adını temsil edecek bir kulüp ile iş birliği hayalinde olduğunu kaydeden Kardemir Karabükspor Başkanı Tankut, İsveç 2. Ligi'ne kadar yükselme başarısı gösteren Konyaspor ile bu hayaline kavuştuğunu söyledi.


Konya Kardemir Karabükspor kulüp başkanı Fazıl Tütüncü ise, İsveç 1. Süper Ligi'ne çıkma hedefinde olan bir Türk takımı olarak Botkyrka Konyaspor'un da uzun yıllardan beri hayali olan Türkiye Süper Ligi'nde mücadele eden bir kulüp ile hem maddi hem de manevi işbirliği özleminin Kardemir Karabükspor ile yapılan işbirliği ile ulaşıldığını kaydederek, "İlk aşamada isim değişimi ile bu işbirliğinde samimi olduğumuzu gösterdik. Bu işbirliği Konyaspor'a İsveç 1. Süper Ligi'ne yükselme başarısı ve şansını getirecek bir işbirliği olarak görüyoruz" dedi.


Başkan Tankut, Süper Lig ile diğer alt liglerin hepsinde gurbetçi oyuncular olduğunu da ifade ederek, "Bu tip ilişkileri çok önemsiyoruz." Diye konuştu. 

046.20110315010140.jpg

047.jpg

127809.20110315010211.jpg

Kaynak:
Bu haber toplam 3608 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri