Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

KÖPRÜ VE OTOYOL İHALESİ İPTAL EDİLDİ

23.02.2013 03:29
Maliye Bakanlığı, köprü ve otoyol ihalesinin iptal edildiğini açıkladı.

5.7 milyar dolarlık köprü ve otoyol ihalesinin kaderi belli oldu. Maliye Bakanlığı, köprü ve otoyol ihalesinin iptal edildiğini duyurdu.

İhalede en yüksek teklifi 5.7 milyar dolarla Koç Holding AŞ-UEM Group Berhad-Gözde Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı AŞ Ortak Girişim Grubu vermişti.

İhale, Karayolları Genel Müdürlüğü'nün sorumluluğunda olan, yapım, bakım, onarım ve işletimini üstlendiği, bağlantı yolları ile birlikte, ''Edirne-İstanbul-Ankara Otoyolu'', ''Pozantı-Tarsus-Mersin Otoyolu'', ''Tarsus-Adana-Gaziantep Otoyolu'', ''Toprakkale-İskenderun Otoyolu'', ''Gaziantep-Şanlıurfa Otoyolu'', ''İzmir-Çeşme Otoyolu'', ''İzmir-Aydın Otoyolu'', ''İzmir ve Ankara Çevre Otoyolu'', ''Boğaziçi Köprüsü'', ''Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve Çevre Otoyolu'', bunlar üzerindeki hizmet tesisleri, bakım ve işletme tesisleri, ücret toplama merkezleri ve diğer mal ve hizmet üretim birimleri ile varlıklarını (OTOYOL) kapsıyor. 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Şubat ayı başında katıldığı bir televizyon programında ihalenin iptal edileceği sinyalini vermişti. 

Bu haber toplam 1332 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri