Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Köprü ve otoyol ihalesinde en yüksek teklif

17.12.2012 17:14
Köprü ve otoyolları özelleştirme ihalesinde en yüksek teklifi Koç Grubu ve ortakları verdi..

Köprü ve otoyolları özelleştirme ihalesinin nihai pazarlık görüşmelerinde, en yüksek teklifi 5 milyar 720 milyon dolarla Koç Holding -Ülker- UEM Group Berhad - Gözde Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı AŞ Ortak Girişim Grubu verdi.

EN DÜŞÜK TEKLİFİ VEREN NUROL VE GRUBU ELENDİ

Özelleştirme İdaresi Başkan Yardımcısı Osman İlter'in komisyon başkanlığında yapılan nihai pazarlık görüşmesinde ilk olarak kapalı elemesiz teklifler alındı. 1. elemeli yazılı turda en düşük teklifi veren Nurol Holding AŞ - MV Holding AŞ - Alsim Alarko Sanayi Tesisleri ve Ticaret AŞ - Kalyon İnşaat Sanayi ve Ticaret AŞ - Fernas İnşaat AŞ Ortak Girişim Grubu elendi.

AÇIK ARTIRMADA EN YÜKSEK TEKLİF 5 MİLYAR 720 MİLYON DOLAR

Kalan 2 firmayla açık artırmaya geçildi. Açık artırmada başlangıç tutarı 5 milyar 630 milyon dolar, artırım aralığı ise 10 milyon dolar olarak belirlendi. Açık artırmada en yüksek teklifi 5 milyar 640 milyon dolarla Koç Holding AŞ - UEM Group Berhad - Gözde Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı AŞ Ortak Girişim Grubu verdi.

DOĞUŞ GRUBU YENİ TEKLİF VERMEDİ

Autostrade Per I'Italia SPA - Doğuş Holding AŞ - Makyol İnşaat Sanayi Turizm ve Ticaret AŞ - Akfen Holding AŞ Ortak Girişim Grubu temsilcisi teşekkür ederek, yeni bir fiyat vermeyeceklerini söyledi. Bunun üzerine ihale komisyonu başkanı Osman İlter, en yüksek teklif sahibi konsorsiyumdan 5 milyar 640 milyon dolarlık teklifini 5 milyar 720 milyon dolara yükseltmelerini rica etti.

TEKLİFİ 5 MİLYAR 720 MİLYON DOLARA YÜKSELTTİLER

Bir müddet süre isteyen konsorsiyum temsilcileri teklifi 5 milyar 720 milyon dolar olarak revize ettiklerini bildirdi. Böylece nihai pazarlık görüşmeleri teknik olarak sonuçlanmış oldu.  

Bu haber toplam 3066 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri