Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Koray Çalışkan: AK Parti yüzde 47 alırsa işimi bırakırım

04.11.2015 02:44
CHP'li akademisyen Koray Çalışkan, 1 Kasım seçimleri öncesinde AK Parti'nin yüzde 47 alması halinde işini bırakacağını söylemişti..

1 Kasım yerel seçimleri öncesinde Cemaat'e yakınlığıyla bilinen Samanyolu TV'ye konuk olarak seçim tahmininde bulunmuştu. CHP'li akademisyen Koray Çalışkan, seçimlerde AK Parti'nin yüzde 47 oy alacağını tahmin eden Adil Gür’ün sahibi olduğu A&G anket şirketine tepki göstermişti. Yüzde 49 oy alarak yeniden tek başına iktidar olan AK Parti'yi yerden yere vuran Çalışkan'ın seçim tahmininde bulunurken çok iddialı konuştuğu görüldü:

"BEN AKADEMİSYENLİĞİ BIRAKIRIM"

"O zat seçimlerden sonra bir daha araştırma yapmamalı. Haklı falan çıkmayacak. Ben siyaset bilimciyim, ben araştırmacıyım. Yok, böyle bir imkan yok. Hadi çıksın benle televizyona, eğer tahmini çıkarsa ben akademisyenliği bırakırım.

"YÜZDE 47'Yİ BIRAK, YÜZDE 40'I BULSUN ZİL TAKIP OYNASIN"

AK Parti yüzde 47'nin yanına bile yaklaşamaz. Yüzde 40 aldıklarına bile zil takıp oynayacaklar"

Koray Çalışkan yine çuvalladı VİDEO

Bu haber toplam 2222 defa okunmuştur
Haydi Hocam Gereğini Yap
ahmet kayhan
Türkiyenin en zeki çocuklarının eğitim gördüğü üniversitede hocalık yapıyorsun. Böyle iddialı konuşuyorsun. Lakin söylediklerin hep yanlış çıkıyor O zaman hoca sana düşen verdii sözü yerine getirmek AKDEMİSYENLİĞİ bırakmak. Haydi bekliyoruz. zaten sen sözünde durmazsan Boğaziçi yönetimi de gereğini yapar zannımca
04 Kasım 2015 Çarşamba 12:00
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri