Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Koray Çalışkan hala istifa etmedi

06.11.2015 12:35
1 Kasım genel seçimleri öncesi AK Parti'nin oylarını yüzde 47'ye ulaşması durumunda istifa edeceğini söyleyen Koray Çalışkan, hala istifa etmedi.

Paralel yayın organı Samanyolu TV'nin sık sık yorumcu olarak ekran karşısına çıkardığı CHP'li akademisyen Koray Çalışkan, 1 Kasım genel seçimleri öncesi AK Parti'nin oylarını yüzde 47'ye ulaşması durumunda istifa edeceğini söylemişti ama hala istifa etmedi.

Sürekli boy gösterdiği Samanyolu TV ekranlarında 1 Kasım genel seçimleri öncesi AK Parti'nin oy oranını yüzde 47 olarak gösteren anket şirketine 'şarlatanlar' diyen, AK Parti'nin yüzde 47 alması durumunda akademisyenlikten istifa edeceğini söyleyen Koray Çalışkan istifayı unuttu.

'AKADEMİSYENLİĞİ BIRAKIRIM'

Kendisini 'Siyaset bilimci' olarak pazarlayan Doç. Dr.Koray Çalışkan, 1 Kasım seçimleri öncesinde Samanyolu TV ekranlarında AK Parti'nin yüzde 47 oy oranına ulaşacağını söyleyen kamuoyu araştırma şirketine tepki göstermiş, 'AK Parti yüzde 47'nin yanına bile yaklaşamaz. Yüzde 40 aldıklarına bile zil takıp oynayacaklar' ifadelerini kullanmıştı. 'Kendisine güvenen kanalların böyle şarlatanları çıkarmaması gerekiyor' diyen Çalışkan 'Ben siyaset bilimciyim, araştırmacıyım. Biz bu araştırmaların metodolijisini öğreten insanlarız... Bu adam, nereden çıkarmış yüzde 47'yi? AK Parti, kesinlikle yüzde 47 oy alamaz. Yüzde 47'yi bırak, ona yaklaşamaz bile. Yüzde 40'ı bulsun, mutlu olsun. O zat, seçimden sonra bir daha araştırma yapmasın. Hadi çıksın benimle televizyona. Eğer haklı çıkarsa; ben bu akademisyenliği bırakırım' demişti.

Bu haber toplam 1622 defa okunmuştur
Hala bekliyoruz
veli
Partilere siyasilere bindirdikçe bindiren sözde aydınlar sıra kendilerine geldi mi ipe un sererler. olmaz Koray haydi sözünü tut.
06 Kasım 2015 Cuma 14:03
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri