Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Koray Çalışkan'a göre CHP'li seçmen tatilden dönmeyecek

17.06.2014 10:57
Radikal yazarı Koray Çalışkan, Kemal Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanı adayı olarak Ekmeleddin İhsanoğlu'nu göstermesinin ardından CHP'lilerin yaşadığı şoku bir bir yazdı.

Cumhurbahkanlığı seçimlerinin yaz tatiline denk gelmesi nedeniyle CHP'li seçmenin İslamcı aday için tatilden geri dönmeyeceğini anlatan Çalışkan, buna bir de örnek gösterdi.

İhsanoğlu'nun adaylığının açıklanmasının ardından İzmirli bir yakınının kendisini aradığını, Ekmeleddin İhsanoğlu ismini 'İslamoğlu' olarak tellefuz edebildiğini ve tatilini bırakıp oy kullanmak için dönmeyeceğini söylediğini aktardı.

ÖRGÜT CANLA BAŞLA ÇALIŞMAZ

"İslami kültürel kodlarla anılan bir aday için CHP örgütlerini canla başla çalıştırmak zor olacak" diyen Koray Çalışkan, MHP tabanının da benzer bir mantıkla hareket edebileceğini öne sürdü.

GENÇLİK İHSANOĞLU'NU KABULLENEMEZ

Radikal yazarı partinin doğal seçmeninin yanında CHP'nin kendisini modern olarak tanımlayan ve en büyük oy patlaması yaşadığı gençliğinin, İhsanoğlu'nu kabullenemeyeceğini de ifade etti.

Yaz tatilinde sandıklardan uzak olan bu grubun partinin doğal seçmenlerinin yanında büyük bir eksiklik yaratacağını söyledi.

CHP VE MHP İÇİN BÜYÜK KUMAR

Yazısının sonunda CHP ve MHP için büyük bir kumar olduğunu anlatan Koray Çalışkan, "Keşke herkes öz adayıyla seçime girseydi" dedi. Böylelikle Erdoğan'ın ilk turda daha fazla zorlanacağını, ikinci seçilenin ise doğal çatı adayı olabileceğini yazdı.

KORAY ÇALIŞKAN'IN YAZISININ TAMAMINI RADİKAL'DEN OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Bu haber toplam 1662 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri