Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Korg. Mehmet Veysi Ağar'ın Balyoz skandalı

28.11.2011 08:32
Mehmetçik silah arkadaşlarını hain pusularda şehit eden hainlerin peşine düşmüşken operasyonu yönetmesi gereken Korgeneral Ağar bakın ne yaptı?
Korgeneral Mehmet Veysi Ağar, karargahında PKK’ya yönelik hava harekatını yürütmesi gerekirken Balyoz sanıklarını ziyaret etti. Ziyaret için Diyarbakır’dan CASA uçağı kaldırıldı. Hasdal veHadımköy’deki askerî cezaevlerinde yatan Balyoz sanıklarına devlet imkanlarıyla gerçekleştirilen ziyaretler kamuoyunda tartışılırken bir başka skandal daha gün yüzüne çıktı. Diyarbakır 2.Hava Kuvvet Komutanı Korgeneral Mehmet Veysi Ağar’ın terör örgütü PKK’ya yönelik hava harekâtı yapılırken operasyonu yönetmesi gerektiği halde Hadımköy’deki Balyoz sanıklarını ziyarete gittiği anlaşıldı.Üstelik skandal ziyaret için bir CASA uçağının hazırlandığı ve uçuşun kayıtlara ‘malzeme nakli’ olarak geçtiği öğrenildi.
 
HAREKÂT KOMUTANI AĞAR
 
Terör örgütüne yönelik 17 Kasım 2011 tarihinde üç farklı hava üssünden 11 savaş uçağının katıldığı hava harekâtı düzenlendi. Kuzey Irak’ın Zap bölgesine yönelik harekâta Diyarbakır 8’nci Üsten 2 adet F-16, Malatya 7. Üsten 6 adet F-4, Merzifon 5.Üsten 3 adet F-16 uçağı katıldı.Harekâtın yönetiminin iseDiyarbakır 2. Hava Kuvvet Komutanı KorgeneralMehmet Veysi Ağar’ın komutasında olduğu belirtildi. Ancak harekâtın başında bulunması gereken Ağar’ın, uçaklar havadayken operasyonu yönetmesi gerektiği halde sabah erken saatlerde kendisine bir CASA uçağı hazırlattığı belirlendi. Skandal uçuşun ‘malzeme nakli’ olarak kayıtlara geçtiği bildirildi. Korgeneral Ağar’ın bu uçakla İstanbul’a gidipHadımköy’deki Balyoz sanıklarını ziyaret ettiği ve aynı gün saat 14.30’da geri döndüğü öğrenildi.
 
Uçak masrafı 15 bin lira
 
Bu uçuşta kullanılan CASA uçağının sadece yakıt ve amortisman giderlerinin 14-15 bin lira arasında olduğu vurgulanırken bu rakama uçucu personeline ödenen uçuş tazminatının dahil olmadığına dikkat çekildi. Üstelik bu uçuştan dolayı Korgeneral Ağarda ayrıca uçuş parasıalacak. Tartışmalı ziyaretin bir başka skandal boyutunu da Korgeneral Ağar’a yönetmediği harekât için tazminat ödenecek olması oluşturdu. Hava Kuvvetleri’nde yurtdışı harekâtlara katılan personele ‘harekât tazminatı’ adı altında para ödendiğine dikkat çekilirken, bu tazminatın rütbeden rütbeye değiştiğine işaret edildi. Bir binbaşının aylık 500 TürkLirası harekât tazminatı aldığı vurgulanırken, Korgeneral Ağar’ın da harekâtı yönetmiş gibi rütbesine göre bu tazminatı alacağı belirtildi.
 
BUGÜN 
Bu haber toplam 11524 defa okunmuştur
yalan haber bunlar
Huseyin Poy
atın bakalım çamurları sahte haberlerle. Çekilen resimlerdeki adamın kim olduğu bile belli değil. Güya Oraya 4 resim koymuşsunuz. İspat etsenize.
24 Eylül 2012 Pazartesi 00:51
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
BU NASIL İŞ
mehmet
Yazılanlar doğruysa vay halimize. O zaman her meslek grubu hapse düşen arkadaşlarını sürekli devlet imkanları ile ziyaret etsin.
28 Kasım 2011 Pazartesi 12:25
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Genelkurmay ne diyecek?
Turan HACIMEMİŞOĞLU
Genelkurmay bakalım nasıl bir açıklama yapacak.
28 Kasım 2011 Pazartesi 09:08
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri