Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

KORUMA EMNİYET MÜDÜRÜNÜN BURNUNU KIRDI

31.10.2012 12:59
Ulus'ta düzenlenen 29 Ekim kutlamasında, CHP'li Adnan Keskin'in özel koruması, emniyet müdür yardımcısının burnunu kırdı.
Güncel - 31 Ekim 2012 09:08

Ulus'ta düzenlenen 29 Ekim kutlamasında, CHP'li Adnan Keskin'in özel koruması, emniyet müdür yardımcısının burnunu kırdı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın soruşturma başlattığı Ankara'daki izinsiz cumhuriyet yürüyüşünde 15 polis yaralanmıştı. Bunlardan biri de, Güvenlik Şubeden Sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı Mahmut Azmaz 'dı ve burnu kırılan Azmaz ameliyat edilmişti.

Azmaz'ın yaralanmasına, CHP Genel Sekreteri Adnan Keskin 'in koruması Yurtal Gültekin'in neden olduğu ve savcılığın koruma hakkında yakalama kararı çıkardığı kaydedildi.

Ulus'taki olaylarda, CHP'li vekillerle yaşanan tartışma sırasında atılan bir plastik şişenin burnuna isabet etmesi sonucu yaralanan Azmaz'ın 15 gün iş göremez raporu aldığı belirtildi.

Bu olayla ilgili, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığın'ın talimatıyla Yurtal Gültekin hakkında yakalama kararı çıkartıldığı, olay anına ilişkin kamera görüntülerinin de istendiği belirtildi.

Bu arada olaylarda yaralalan 15 polisten 5'inin kafasına dikiş atıldığı ve bu polislerin adli tıp raporu aldıkları kaydedildi.

ntv 

Bu haber toplam 2490 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri