Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kozinoğlu İfadesiyle Kimi Rahatsız Ederdi

15.11.2011 00:33
"Ergenekon sanıklarından MİT'çi Kaşif Kozinoğlu'nun cezaevinde ölümü fazlasıyla şüpheli."

Bugün Yazarı Adem Yavuz Arslan, ilişkileri çözülürse bir dönemin kirli çamaşırlarının ortaya çıkacağı ve 9 gün sonraki duruşmada 'gizli tanık' olmayı kabul ettiğinin kulislerde dolaştığı MİT'çi Kaşif Kozinoğlu'nun cezaevinde ölümünün fazlasıyla şüpheli olduğunu belirtti.

Kozinoğlu'nun eceliyle ölmüş olma ihtimalini de hatırlatan Arslan, yine de akıllara gelen o soruyu yöneltti: "Acaba kim ya da hangi gruplar Kozinoğlu'nun duruşmada ya da çapraz sorguda konuşması ihtimalinden rahatsız oldu?"

İşte Arslan'ın yazısının ilgili bölümü:

MİT'çi Kozinoğlu sırlarıyla gitti

Türkiye o kadar enteresan bir hal aldı ki, birisi eceliyle ölse bile şüpheyle bakmaya başladık.

Kafamızda 'acaba'lar uçuşup duruyor.

Gerçi Ergenekon sanıklarından MİT'çi Kaşif Kozinoğlu'nun cezaevinde ölümü fazlasıyla şüpheli.

Fakat bu olaydan hareketle şunu da düşünmemizde fayda var.

Yarın bir gün hak vaki oldu ve İmralı sakini eceliyle öldü? Devlet hiçbir vatandaşına göstermediği ilgiyi gösteriyor, sağlığına, korunmasına dikkat ediyor ama sonuçta ölüm diye de bir gerçek var.

Kozinoğlu'na geri dönersek.

Kaşif Kozinoğlu kamuoyunun yıllardır aşina olduğu bir isim. Özel Kuvvetler'den emekli olup (görevi, bir başka Ergenekon sanığı Levent Göktaş'a devretmişti) MİT'e geçtiği, Dış Operasyonlar Dairesi'nde 'ilginç işlere' imza attığı, özellikle Orta Asya, Afganistan ve Çin dolaylarında bayrak gösterdiği biliniyor. Tanıyanlar 'ekip adamı' olduğunu söylüyor.

Yani bir projenin parçası olarak 'örtülü ve kirli' operasyonlara karıştığı sır değil.

Adını MİT-Yargıtay-mafya skandalında da duymuştuk.

Tutuklanmasına neden olay ise Odatv'ye devletin gizli belge ve bilgilerini vermek iddiası. Odatv'de ele geçirilen ve delil dosyasına "KOZİNOĞLU 3" olarak giren dosyada çok sayıda gizli ve kişiye özel bilgi notu var.

O kadar gizli dosyanın bir basın kuruluşunda ne işi var, herhalde mahkeme safahatında ortaya çıkacaktır. Ama şurası kesin; Kozinoğlu'nun ölümü her şeyiyle şüpheli.

Çünkü sporcu bir bünyeye sahip. Neredeyse grip bile olmamış.

Bugüne kadar sadece kulağı ile ilgili bir şikâyeti olmuş. İddiaya göre ağır spor yapmış ve kalp krizi geçirmiş. Hastane raporuna göre ex-duhul olmuş.

Bugüne kadar bir kez bile revire çıkmamış birisinin aynı gün 'kendini kötü hissettiği' için hastaneye gittiği ve 'Bir şeyi yok' denilerek geri gönderildiği de düşünülürse tuhaf bir durumla karşı karşıyayız demektir.

Şimdi asıl soru şu: 9 gün sonra yapılacak olan bir duruşmanın en önemli sanığı ansızın ölürse ne düşünmek lazım? Üstelik kulislerde 'gizli tanık olmayı kabul ettiği' gibi birtakım iddialar da dolaşıyorken.

Acaba kim ya da hangi gruplar Kozinoğlu'nun duruşmada ya da çapraz sorguda konuşması ihtimalinden rahatsız oldu?

Evet Kozinoğlu eceliyle ölmüş de olabilir.

Ama devletin, cezaevindeki bir sanığın ölümünü şüpheye bırakmayacak kadar net bir şekilde ortaya koyması şart.

Çünkü Kozinoğlu'nun ilişkileri çözülürse bir dönemin kirli çamaşırları da piyasaya çıkacaktı. 

Bu haber toplam 2016 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri