Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kozinoğlu HERŞEYİ ANLATACAKTI AMA?

16.11.2011 14:36
Önümüzdeki salı günü mahkemeye çıkacak olan MİT'çi Kaşif Kozinoğlu'nun ani ölümü sonrası bir yakını gündeme bomba gibi düşecek bir açıklama yaptı.

Ergenekon bağlantılı Odatv soruşturmasında tutukluyken ölen MİT'çi Kaşif Kozinoğlu'nun ölümüyle ilgili bir yakını çok konuşulacak bir iddiada bulundu.

Önceki gün toprağa verilen Kozinoğlu'nun cenaze töreninde bir yakını, “Her şeyi anlatacaktı, ama konuşturmadılar” dedi.

SALI GÜNÜ KONUŞACAKTI

Odatv soruşturması kapsamında tutuklanarak konulduğu Silivri Cezaevi’nde 8 ay sonra kalp krizi geçirerek yaşamını yitiren eski MİT Başmüşaviri Kaşif Kozinoğlu Üsküdar Selimiye Camii’nde düzenlenen törenin ardından toprağa verildi. Törene Kaşif Kozinoğlu’nun annesi Belgin, eşi Yeşim, oğlu Özel, kızkardeşi Figen Bıçakçıoğlu’nun yanısıra çok sayıda meslektaşı da katıldı.

"BİLGİ TEHLİKELİ"

Cenazeye katılanlar arasında ‘Kubilay’ filminin yönetmeni Faik Ahmet Akıncı tepkisini şöyle dile getirdi: “Cezaevinin en sağlıklı adamı oydu bence. Spor yapan genç emekli olmuş biri. Gerçekler ortaya çıkacaktır. Tarafsız, objektif bir otopsi yapılması şartıyla gerçekler ortaya çıkacaktır tabii. Ama onu yaparlar mı bilmiyorum. Bilgi sahibi olmanın yaşamını tehlikeye soktuğu bir ülkedeyiz.”

Cenaze Ümraniye Kocatepe Mezarlığı’na defnedildi. Babasının mezarına kürekle toprak atan Özel Kozinoğlu bir ara gözyaşlarına hakim olamadı. Kozinoğlu’nun bir aile yakını ise “Salı günü konuşacaktı. Her şeyi anlatacaktı, ama konuşturmadılar” dedi. Kozinoğlu, 22 Kasım Salı günü Odatv Davası’nın ilk duruşmasında hâkim karşısına çıkacaktı. 

vatan

Bu haber toplam 2266 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri