Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

KOZİNOĞLU'NUN ÖLÜM NEDENİNİ AÇIKLADI

11.02.2012 09:32
Geçtiğimiz aylarda ifade vermesine kısa bir süre kala hayatını kaybeden Odatv sanığı Eski MİT mensubu Kaşif Kozinoğlu'nun ölüm nedeniyle ilgili Adlı Tıp raporu tamamlandı...

Adli Tıp Kurumu, Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan MİT’çi Kaşif Kozinoğlu’nun 12 Kasım 2011 tarihinde Silivri Cezaevi’ndeki ani ölümüyle ilgili yaklaşık 3 ay süren kapsamlı otopsi çalışmasını tamamladı. Kozinoğlu’nun kronik iskemik kalp hastalığı nedeniyle öldüğü tespit edildi. Kaşif Kozinoğlu’nun hayatını kaybetmesinden sonra, öldürüldüğü yönünde iddialar ortaya atılmış, bu nedenle Adli Tıp Kurumu, bütçesinide aşarak Amerikan laboratuvarlarında kullanılan yöntemlerle zehir taraması yapmıştı.

Kozinoğlu’ndan alınan doku örneklerinde, boyama yöntemiyle yiyecek, içecek yada kullandığı ilaçlardan kaynaklanan kimyasal etkileşimlerle zehir olup olmadığı araştırılmıştı. Bu analizler, tekrar tekrar yapılarak sonuçlar teyit edildi. Kozinoğlu’nun kesin ölüm raporuna göre kalp hastalığı nedeniyle ölümün gerçekleştiği belirlendi. Adli Tıp raporu dün, soruşturmayı yapan savcıya gönderdi.

KRONİK İSKEMİK KALP KRİZİ
Kalbin kanlanmasını ve oksijenlenmesini sağlayan koronerarterin, çoğunlukla yağlı plak (ateromplağı) yüzünden mekanik olrak daralmasıdır. Koronerarterdeki daralmanın şiddeti hastalığın seyrin de önemli olmakla birlikte, daralma şiddeti az olsa bile yağlı plaklarda ani çatlama, damarın tamamen aniden tıkanması ile kalp krizi ne yol açabilir.

habertürk 

Bu haber toplam 3982 defa okunmuştur
Damarlarda yağ tıkanması
abdullah birisi
Yemeklere öyle bir madde karıştırılıyor ki bunu adli tıp bile çözemiyor. Doktorlar o ilacın ismini çok yiy bilirler. Rus KGB'si de iyi bilirdi .
11 Şubat 2012 Cumartesi 15:54
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri