Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kredi kartında 'tek limit' dönemi

16.12.2011 11:00
Yeni yılda uygulanması planlanan tek limitle ilgili çerçeve netleşiyor. Kart sahiplerinin maaş ve diğer gelirleri toplanacak, belli bir oranı harcama limiti olarak tespit edilecek.

2012'de devreye girmesi planlanan kredi kartına tek limit uygulamasıyla ilgili ayrıntılar netleşiyor. CNBC-e'nin haberine göre, limit kişinin yıllık gelirine göre belirlenecek.

Kart sahiplerinin maaş ve diğer gelirleri toplanacak, belli bir oranı harcama limiti olarak tespit edilecek. İsteyen istediği banka veya bankalardan maaş limiti aşmayacak şekilde kullanabilecek.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun 200 milyar lirayı aşan kredi kartı borçlarından rahatsızlığı nedeniyle bu yönde çalışma başlattığı belirtildi.

Harcamaları kontrol altına almak çalışma riskleri azaltmak amacıyla kredi kartlarına tek limit uygulaması düşünülüyor.
 

Bu haber toplam 3126 defa okunmuştur
yok artık ...
istanbul
ben tüm bankalara bu konu hakkında sorun yaşayanlar için düzenleme yapılması geneli kapsamaması benim ekonomik özgürlüğümün sosyal devlet yapısı içerisinde kısıtlanamayacağını kominist bir sistemde olmadığımız belirtiyorum sorun yaşıyorsa kısıtlasın ama sorun yaşamayıpta hiç bir problemi olmayana dokunmasın en ideal çözüm bu bankalarda bu şikayetimi hem yazılı hemde sözlü olarak almaktadır. tıpkı beceriksizler yüzünden yaşadığımız asgari ödeme tutarı yükseltilmesinde olduğu gibi bu yasa ilede oldu bittiye gelmesine hiçbir şekilde müsade etmemeli dürüst ve problemsiz kullanan tüketiciler. bırakılsın artık bu kurunun yanında yaşta yanar politikaları genele değil sorun yaşayana yasa çıakrılsın. 8 yıldır kart kullanıyorum ve herzaman toplam borcumu kapatmışımdır. ve birilerinin yüzünden aynı kefeye yıllardır konulmak artık canımı sıktı her merciye buna karşı olduğumu tarafıma iletildiği taktirde hertürlü dilekçeyi ve ıslak imzayı vereceğimi belirttim.bu uygulama her açıdan hayatı bitirir
22 Aralık 2011 Perşembe 04:34
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri