Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kredi kartları tarih oluyor!

29.10.2012 13:10
İsveç’te kredi kartları tarih oluyor. Kredi kartı yerine cep telefonuna indirilen bir uygulama ile ödemeler daha güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleşecek.

ATİLA ALTUNTAŞ/STOCKHOLM

İsveç ’te kredi kartları tarih oluyor. Yeni programa göre, kredi kartı yerine cep telefonuna indirilen bir uygulama ile ödemeler daha güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleşecek.

İsveç’te bulunan büyük süper marketleri Hemköp, Willys ve Prisextra yeni ödeme sistemi "Seqr" teknolojisini hayata geçirdi.

Uygulamayı geliştiren Seamless şirketinin Halkla İlişkiler Müdürü Olivera Andersson, yeni sistemde kredi kartı kullanımına gerek kalmayacağını belirterek, yazarkasa üzerine monte edilen kart okuyucusunun üstüne cep telefonunu hafif şekilde dokundurarak müşterinin hesabının ödeyeceğini kaydetti.

Cüzdanın da kredi kartı taşımak istemeyenlerin akıllı telefonlarına uygulamayı indirdikten sonra kart bilgilerini programa yüklemeleri gerektiğini söyleyen Andersson, İsveç genelinde değişik branşlarda hizmet veren 360 şirketle anlaştıklarını ve kısa sürede bütün sektörlerde bu sistemin kullanacağını belirtti.  

Kaynak:
Bu haber toplam 10176 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri