Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Birden fazla bankaya başvuranlar dikkat

09.08.2011 09:00
Çok sayıda bankaya kredi müracaatında bulunmak kredi notunuzun düşmesine sebep olabiliyor.

Konutsi.com.tr Danışmanlık Hizmetleri, kredi başvurusu yapacakları uyardı: "T.C. Kimlik numaranızı çok sayıda bankaya ayrı ayrı vermek çok sayıda bağımsız kredi talebinin oluşmasına ve dolayısıyla bankaların gözünde kredi skorunuzun düşmesine sebep olabilir."

Konut kredisi kullanırken zarar etmemenin yollarını araştıran Konutkredisi.com.tr Danışmanlık Hizmetleri, konut kredileri araştırılırken karşılaşılan 10 soruna ilişkin tüketicileri uyardı. Konutkredisi.com.tr Danışmanlık Hizmetleri Kurucu Ortağı Onur Tekinturhan, "Banka T.C. Kimlik numaranızı kullanarak geçmiş kredi ve borç ödemelerinizi araştırır. T.C. Kimlik numaranızı çok sayıda bankaya ayrı ayrı vermek çok sayıda bağımsız kredi talebinin oluşmasına ve dolayısıyla bankaların gözünde kredi skorunuzun düşmesine sebep olabilir" dedi.

Tekinturhan, kredinin yıllık maliyet oranı, ekspertiz değeri, sigorta ve ek primler gibi noktalara dikkat edilmesi gerektiğini belirtti. Onur Tekinturhan, "Şirket olarak uzman mortgage danışmanları ile tek bir görüşmede 15 bankanın indirimli tekliflerini karşılaştırmak, sorularınızı cevaplamak, başvuru ve değerlendirme sürecini tek elden yürütüyoruz. İnternet ve telefon yoluyla verdiğimiz danışmanlık hizmetlerini her aşamada tümüyle ücretsiz olarak veriyoruz." diye konuştu.

Bu haber toplam 2854 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri