Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kremlin Sözcüsü: Boğazların kapatılması kıyamet olur

29.11.2015 12:20
Kremlin Sözcüsü Peskov, "Bir Türk uçağı düşürülürse bu durumda Türkiye Karadeniz’e açılan boğazlarını kapatır mı?" sorusunu yanıtladı.

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, katıldığı bir televizyon programında, SU-24 uçağının düşürülmesi sonrası Türkiyeile Rusya arasındaki ilişkilerin onarılması zor bir hasar gördüğünü söyledi.

BU EYLEMLER NE NATO'NUN NE DE TÜRKİYE'NİN ÇIKARINA

Rossiya 1 TV kanalına konuşan Peskov, Rus uçağının Türk jetleri tarafından düşürülmesini “Provokasyon” olarak tanımlayarak, “Bu tarz korkunç provokatif eylemler, ne NATO’nun ne Rusya’nın ne de Türkiye’nin çıkarına” ifadesini kullandı. Peskov, birçok NATO ülkesinin SU-24 uçağı konusunda Türkiye ile dayanışma göstermediğine de dikkat çekti.

KIYAMET SENARYOSU

Sunucunun “Bir Türk uçağı düşürülürse bu durumda Türkiye Karadeniz’e açılan boğazlarını kapatır mı?” sorusunu, Peskov şöyle yanıtladı: “Siz kesinlikle kıyamet senaryosunu kuruyorsunuz. Bize göre şu anda Türk yönetiminin ne yapacağını öngörmek ve anlamak zor. Ama gelin kıyamet gibi senaryoları tartışmayalım, konuşmayalım. Sadece şunu söyleyebilirim. Rus pilotlarımızın şu anda güvenlikleri sağlanmış durumda. Gerekli hava savunma sistemlerimizi kurduk.”

Bu haber toplam 1456 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri