Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kritik görüşme sona erdi

22.05.2012 02:29
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün ABD Başkanı Barack Obama ile ikili görüşmesi sona erdi.

NATO zirvesinin gerçekleştirildiği McCormick Kongre Merkezi'ndeki basına kapalı görüşme yaklaşık yarım saat sürdü.

Görüşmede Cumhurbaşkanı Gül'e Dışişleri Bakanı Ahmed Davutoğlu, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu ve Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Namık Tan eşlik etti.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül , NATO zirvesi sırasında bir araya geldiği ABD Başkanı Barack Obama 'ya, Türkiye'nin, terörle mücadele konusunda ABD'den taleplerinin karşılanmasını beklediklerini söyledi. Gül, özellikle silahlı insansız hava araçlarının satışı konusunda netice alamadıklarını belirtti.Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Obama da insansız hava araçlarının satışı konusunda, ''ihtiyacınızı anlıyoruz. Bizim de gündemimizde var bu konu ama bu tek başına yapabileceğim bir şey değil. Önümüzde Kongre var'' dedi.GÜL'ÜN TEMASLARI
Zirve sırasındaki ikili temaslarıda bulunan Gül, sırasıyla Pakistan Cumhurbaşkanı Asıf Ali Zerdari ve Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliyev ile görüştü.

Görüşmelerde görüntü alınmasına izin verilirken, açıklama yapılmadı. Cumhurbaşkanı Gül bugün ayrıca, NATO zirvesi kapsamındaki Afganistan toplantısına katılan liderlerle çekilen aile fotoğrafına katıldı.
 

Bu haber toplam 1352 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri