Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kucaklaşan BDP'lilere bir tokat daha!

26.10.2012 13:08
Teröristlerle kucaklaşan BDP'lilere bir şok daha! Tokat'ta 28 köy muhtarı o BDP'lileri TBMM'ye şikayet etti.
Bazı BDP'li milletvekillerinin, Ağustos ayında Şemdinli-Derecik bölgesinde bir grup teröristle kucaklaşması, TBMM'ye şikayet edildi.
 
Tokat'ın Niksar ilçesine bağlı 28 köyün muhtarı, TBMM Dilekçe Komisyonu'na başvurarak, "teröristlerle kucaklayan BDP'li milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasını" talep etti.
 
DOKUNULMAZLIKLARININ KALDIRILMASINI TALEP ETTİLER
Yeşilhisar Köyü Muhtarı Korkmaz Yiğit ve aynı ilçeden 27 köy muhtarı, dilekçelerinde, bazı BDP'li milletvekillerinin terör örgütü üyeleriyle kucaklaşmalarını kınadıklarını belirtti. Dilekçede, bu milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması talep edildi.
Komisyon, bu dilekçeye ilişkin aldığı kararda, "Milletvekili dokunulmazlığının kaldırılması yetkisi Komisyonumuzun görev alanında bulunmamaktadır. Konunun soruşturulması kapsamında dokunulmazlığın kaldırılması talebinde bulunulması işlemleri Anayasanın 83'üncü maddesi gereği adli mercilerin ve dokunulmazlığın kaldırılması işlemi de Karma Komisyonun ve Genel Kurul'un görev alanına girdiğinden, Komisyonumuzca başka bir işlem yapılamayacağı" ifade edildi. 
Bu haber toplam 3718 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri