Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Küçük Umut'un katil zanlısı bulundu

24.10.2012 01:18
İzmir'in Karabağlar ilçesinde, annesi ve kardeşiyle gittiği parkta oynarken nereden geldiği belli olmayan bir kurşunla hayatını kaybeden 6 yaşındaki Umut Ceylan'ın katil zanlısı bulundu.

İzmir'in Karabağlar ilçesindeki parkta oynarken rastgele açılan ateş sonucu hayatını kaybeden 6 yaşındaki Umut Ceylan'ın katil zanlısının, bir süre önce başka bir olaydan tutuklanan ve halen İzmir Açık-Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda bulunan C.K. olduğu belirlendi.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, 27 Ağustos'ta General Asım Gündüz Parkı'nın kaydırağında oynarken rastgele açılan ateşle yaşamını yitiren 6 yaşındaki Umut Ceylan'ın ölümüne ilişkin soruşturmayı sürdüren İzmir Emniyet Müdürlüğü ekipleri, olaydan 56 gün sonra katil zanlısını belirledi.

Karşıyaka ilçesinde meydana gelen silahla yaralama olayında kullanılan mermi çekirdeği ile Umut Ceylan'ın ölümüne neden olan mermi çekirdeğinin balistik incelemesinde aynı olduğunu belirleyen ekipler, zanlının halen İzmir Açık-Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda tutuklu bulunan C.K. olduğunu tespit etti.

VALLİKTEN AÇIKLAMA
İzmir Valisi Cahit Kıraç, Karabağlar ilçesinde 27 Ağustos'ta rastgele açılan ateş sonucu 6 yaşındaki Umut Ceylan'ın öldürülmesiyle ilgili olarak, ''Bütün İzmir'i olduğu gibi tüm Türkiye'yi üzen bu hunhar cinayetin faili meçhulü aydınlatılmıştır'' dedi.

Kıraç, İzmir Emniyet Müdürü Ali Bilkay ile yaptığı basın toplantısında, Umut Ceylan'ın rastgele açılan ateş sonucu hayatını kaybetmesinin tüm Türkiye için önem taşıdığını, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve üst düzey yetkililerin de bu cinayetin bir an önce çözülmesini istediğini belirtti.

Umut Ceylan'ın henüz 6 yaşında olduğunu ve parkta oyun oynarken serseri bir kurşunla hayatını kaybettiğini dile getiren Kıraç, şöyle konuştu:

''Aylarca süren araştırmalarımız sonucu ilgili şüpheli, balistik araştırması yapılarak ortaya çıkarılmıştır. Umut Ceylan'ın olayında kullanılan silahın bir başka suçta kullanıldığı tespit edilmiştir. Balistik rapor sonucunda silahtaki uyum tespit edilmiştir. Olaya karışan şahıs şu an cezaevinde.

Biz çocuklarımıza, İzmir halkına hizmeti şiar edinmiş emniyet müdürlüğümüzü tebrik etmek istiyoruz. Herkes emin olsun güzel İzmirimiz 24 saat huzur şehri olmaya devam etmiştir. Bütün İzmir'i olduğu gibi tüm Türkiye'yi üzen bu bu hunhar cinayetin faili meçhulü aydınlatılmıştır.''

Şüpheli Can Kayı'nın 1982 doğumlu olduğunu ve Karşıyaka'da 18 Ekim tarihinde yaşanan bir yaralama olayına karıştığını, aynı silahın Umut Ceylan cinayetinde de kullanıldığını kaydeden Kıraç, silahın ruhsatsız olduğunu, zanlının sorgusunun sürdüğünü ifade etti.

İzmir'in Karabağlar ilçesinde, 27 Ağustos'ta rastgele açılan ateş sonucu 6 yaşındaki Umut Ceylan'ın beline kurşun isabet etmiş, ağır yaralanan çocuk, kaldırıldığı Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hayatını kaybetmişti. 

Bu haber toplam 4956 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri