Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Küçük"o adam değilim"

24 Ocak 2009 / 09:21
Veli Küçük kendisinden 'o adam' diye bahseden Genelkurmay eski Başkanı Karadayı'ya mektupla cevap verdi.
Ergenekon tutuklusu emekli Tuğgeneral Veli Küçük, kendisinden 'o adam' diye sözeden eski genelkurmay başkanlarından emekli Org. İsmail Hakkı Karadayı'ya sert cevap verdi. Karadayı'ya mektup gönderen Küçük "Sayın paşam, 'O adam' sözünü sürç-i lisan kabul ediyorum" dedi. Küçük'ün aynı zamanda avukatı da olan kızı Ayşe Küçük, babasının Karadayı'ya yazdığı mektubu basına dağıttı. Küçük mektubunda şunları ifade etti:
'TANIMAM' AÇIKLAMASINA CEVAP

“Sayın Komutanım, gazetelerde beyanınızı okudum. 2000 yılında emekli oldum. Siz emekli oluncaya kadar emrinizde çalıştım. Bu vatana kanıyla, canıyla hizmet veren şerefli, onurlu, gururlu, emekli J. Tuğgeneral Veli Küçük'üm. Sürç-i lisan olarak kabul ediyorum, “o adam” değilim. Saygılarımla arz ederim” Karadayı, Milliyet'ten Fikret Bila'ya yaptığı açıklamada Küçük'e 'o adam' diye hitap etmiş ve kendisini tanımadığını söylemişti.

KIVRIKOĞLU İÇİN BASIN AÇIKLAMASI

Küçük, bir gazeteciye 'Veli Küçük adımı kullanmış' şeklinde beyanda bulunan eski genelkurmay başkanlarından emekli Org. Hüseyin Kıvrıkoğlu'na da bir basın açıklamasıyla seslendi. Tuncay Güney'in müfteri olduğunu ileri süren Küçük, Kıvrıkoğlu'nun böyle bir kişinin sözlerini ciddiye almasını eleştirdi.Kaynak:
Bu haber toplam 1092 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri