Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kudüs'ün kurtarılması için mektup

08.03.2009 15:45
El-Bustan’da Yapılanlar Kudüs’ü Yahudileştirme halkalarından biridir, diyen Karadavi'den Kudüs’ün Kurtarılması İçin Müslüman Ülkelerin Liderlerlerine Mektup
Filistin Enformasyon Merkezi
Uluslararası Kudüs Müessesesi başkanı Allâme Prof. Dr. Yusuf el-Karadavi, Siyonist terör devletinin 21 Şubat 2009 tarihinde Kudüs’ün el-Bustan mahallesinde 88 evi yıkacağını ve buradaki vatandaşlardan 1500 kişiyi de yerlerinden edeceğini duyurmasından sonra, Müslüman liderlere mektup yazarak Kudüs’e karşı sorumluluk taşımalarını ve Kudüs’ü kurtarmak için harekete geçmelerini istedi.

Gönderdiği mektubun girişinde bir açıklama yapan Karadavi şöyle dedi: “Kudüs şehriyle Mescid-i Aksa’nın bugün karşı karşıya olduğu Yahudileştirilme girişimi, Siyonistlerin Filistin topraklarını tamamıyla işgal ettiği 1967 yılından beri yapılan en korkunç, en tehlikeli ve en sinsi saldırıdır. Siyonistler bugün eski şehre alternatif ve eski Kudüs’ün enkazı üzerinde yeni bir Yahudi şehrini kurmak istiyor. Kurdukları bu yeni şehri kabul etmeleri için de Filistin halkına olmadık baskılar yapıyor”.

Siyonistlerin Kudüs’ü Yahudileştirme çabalarına yoğun bir şekilde başlamalarına karşı Müslüman liderlerin de sorumluluk hissedip buna dur demeleri gerektiğini söyleyen Karadavi, Kudüs’ün el-Bustan mahallesinde olup bitenlerin de, Kudüs şehrinde yapılan Yahudileştirme halkalarından biri olduğunu ifade etti.

Siyonist terör devletinin ancak yaptığına karşılık ağır bir bedel ödeyeceğini ve büyük bir baskı göreceğini hissettiği an bu kirli planlardan vazgeçebileceğine dikkat çeken Karadavi, ümmetin siyasi, diplomatik ve kanuni yollarla Siyonistleri bu kirli ve bir o kadar da sinsi planlardan vazgeçirme imkânın da olduğunu sözlerine ekledi.

Bu haber toplam 1106 defa okunmuştur

Etiket(ler): ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri