Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kudüs’ün Yahudileştirilmesi planı adım adım uygulanıyor

18.03.2009 19:11
Filistinlilerin sayısını 285 binden 70 bine indirmek için çalışan İşgal Belediyesi, Kudüs’te Filistinlilere Ait 17 Evi Daha Yıkma Kararı Aldı
Filistin Enformasyon Merkezi

İşgal yönetimine bağlı Kudüs Belediyesi, ruhsatları olmadığı iddiasıyla Kudüs’ün es-Sevri mahallesindeki Filistinlilere ait 17 evi yıkma kararı aldı.

Kadir Herini adlı Filistinli, işgal belediyesinin evinin yıkılacağını iki hafta önce tebliğ ettiğini ve belediye yıkım ekibinin evlerini yıkmak için her an gelebileceğini belirterek şunları söyledi: “On yıl önce 220 m2’yi geçmeyen arsada ailemle oturmak için bu evi yaptım. Fakat işgal yönetimi tarafından oluşturulan rutin resmi işlemler ve aşırı vergilendirmeler nedeniyle ruhsat alamadım.”

Herini ayrıca, belediye ekiplerinin her gün cadde ve sokakları dolaşıp, bahaneler uydurarak ceza yağdırdıklarını, Filistinli bir vatandaşın evinin giriş kısmına yaptığı gölgeliği 24 saat içinde yıkmaması durumunda 40 bin Şikel (10 bin dolar)lik bir ceza keseceklerini ifade ettiklerini söyledi.

Herini son olarak, “Evimi yıkarlarsa, bu evin enkazı üzerinde çadırımı dikeceğim ve evimi terk etmeyeceğim” dedi.

Yıkım tehdidiyle karşı karşıya olan evleri korumak ve savunmak için kurulan komisyon ise, Kudüs’ün es-Sevri mahallesindeki 17 Filistinli aileye sadece bir ay önce evlerinin yıkılacağı tebligatının yapıldığını belirterek, işgal belediyesinin yıkılacak evlere her gün yenilerini eklediğini ifade etti.

Sosyal ve Ekonomik Hakları Korumak İçin Kudüs Merkezi Müdürü Ziyad el-Hamuri de konuyla ilgili şu çarpıcı bilgileri verdi: “İşgal yönetimi Kudüs şehriyle Siyonist yerleşim birimleri etrafında ördüğü duvarı bitirdikten sonra yeni kurulacak hükümete başkanlık edecek Netanyahu, Kudüs’ün nüfusunu değiştirmek için Siyonistlerin daha önce düşündükleri fakat şimdiye kadar hayata geçiremedikleri kirli ve korkunç bir planı uygulamak için çalışacak. Bu kirli plan, Kudüs’te 285 bin olan Filistinli nüfusunu 70 bine indirmeyi öngörüyor.”

Bu haber toplam 1040 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri