Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

PKK'lılar AK Partili başkanı kaçırdı

13.05.2012 23:10
PKK, AK Partili başkan Veysel Çelik’i kaçırmak için yolu 2 saat trafiğe kapatarak beklemiş.

erör örgütü PKK’nın AK Parti Kulp İlçe Başkanı Veysel Çelik’i kaçırması olayı ilgili detaylar ortaya çıkmaya başladı. Bir görgü tanığı, terör örgütünün yolu 2 saat boyunca çift yönlü trafiğe kapatarak AK Parti Kulp ilçe başkanının beklediğini söyledi.

Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde 2006 yılından beri AK Parti İlçe Başkanlığı yapan Veysel Çelik, terör örgütü mensupları tarafından kaçırılarak kırsal alana götürüldü.

Diyarbakır’ın Kulp ilçesi ile Muş arasındaki dağlık alanda yolu kesen ve 15 kişi olduğu öğrenilen terörist grup yoldan geçmekte olan AK Parti Kulp İlçe Başkanı Çelik'i kaçırdı.

Çelik’in kaçırıldığı sırada teröristler tarafından durdurulan ve kimlik kontrolünden geçirilin bir görgü tanığı olayı anlattı.

Görgü tanığı, teröristlerin Kulp-Muş karayolundaki dar virajlı bölgede yolu keserek kimlik kontrolü yaptığını söyledi. Görgü tanığı, “Yolun sağında, solunda ve araçların geliş gidiş istikametine doğru nöbetçiler yerleştirmişlerdi. Bizimle birlikte onlarca aracı durdurarak kimlik kontrolünden geçirdiler. Hepimizin kimliğini tek tek baktılar. Yaklaşık 2 saat boyunca beklettiler. Konvoy uzayınca kimlik kontrolünden vazgeçtiler. AK Parti Kulp ilçe başkanı Veysel Çelik’in de yoldan geçip konvoyda beklemesi üzerine birbirlerine ‘geldi’ diyerek onu çağırıp aldılar.

Çelik alıp götürürken vatandaşlar araya girmeye çalıştı. Bazı vatandaşlar
Allah aşkına bırakın, ne suçu var.’ diye yalvardı. PKK’lı grup ‘Söz veriyoruz bir şey yapmayacağız, biraz konuşacağız. Birkaç gün bizim misafirimiz olacak’ diyerek alıp götürdüler. Ellerinde silah olduğu için kimse bir şey yapamadı.”

Cihan

Bu haber toplam 2380 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri