Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'İnönü rant merkezi haline gelmesin'

26.03.2011 13:31
Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, İnönü Stadı'ndaki hareketlilik nedeniyle Dolmabahçe Sarayı'nın denize doğru kayabileceği yönünde yaptığı açıklamalara açıklık getirdi.

 

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, İnönü Stadı'ndaki hareketlilik nedeniyle Dolmabahçe Sarayı'nın denize doğru kayabileceği yönünde yaptığı açıklamalarına, Beşiktaş taraftarının tepki gösterdiği iddialarına, ''Beşiktaş taraftarını üzecek herhangi bir şey söylemedim. Benim söylediğim şu; İstanbul'da Beşiktaş kulübüyle neredeyse özdeşleşmiş olan İnönü stadyumu'nun bir alışveriş merkezine, bir ticaret merkezine, bir rant merkezine dönüşmemesi lazım'' dedi.

Günay, ''İstanbul Shopping Fest''in basın toplantısından sonra basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Bir gazetecinin İnönü Stadı'ndaki hareketlilik nedeniyle Dolmabahçe Sarayı'nındenize doğru kayabileceği yönünde yaptığı açıklamalarının hatırlatılması ve Beşiktaş taraftarının bu açıklamaya tepki gösterdiğini söylemesi üzerine Bakan Günay, şöyle konuştu:

''Beşiktaş taraftarını üzecek herhangi bir şey söylemedim. Eğer böyle bir şey söylemişsem, öyle algılamışlarsa hemen düzeltmek isterim. Benim söylediğim şu; İstanbul'da Beşiktaş kulübüyle neredeyse özdeşleşmiş olan İnönü stadyumu'nun bir alışveriş merkezine, bir ticaret merkezine, bir rant merkezine dönüşmemesi lazım. Stadyum zaten tescilli bir yapı. Onu olduğu gibi koruyabiliriz elbette veya Galatasaray'ın olduğu gibi başka bir yerde stadyum sahibi olabilirler. Ancak altına bir otopark, arkasına bir otel, içine bir kongre salonu, sergi salonu, alışveriş merkezleri, yeme içme merkezleri yapmayı... Sanıyorum Beşiktaşlı arkadaşlarım da böyle bir şey istemez.''

Ahmet Şık'ın kitap taslağının toplatılmasıyla ilgili bir soru üzerine de Günay, ''Bu konudaki görüşlerimi dün söyledim. Basında da yer aldı'' diye konuştu.

AA

Bu haber toplam 2100 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri