Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kulu belediyesi ve Haninge belediyesi kardeş oluyor....

29.01.2013 02:28
Türkiye’den İsveç’e göçün 50. Yılı yaşanırken,Konya'nın ilçesi Kulu Belediyesi ile İsveç'in başkenti Stockholm'ün Haninge Belediyesi arasındaki kardeş olma projesi hayata geçiriliyor...

Kulu belediyesi meclis üyelerinin onayladığı ve resmiyete döktüğü ‘’kardeş belediye’’ belgesini Haninge belediye başkanı Martina Mossberg’e taktim eden, Haninge belediye meclis üyesi Mehmet Çoksürer, iki belediye arasında birçok kültürel çalışma ve faaliyet yapılmasıiçin ilk adımın atıldığını söyledi.

ATİLA ALTUNTAŞ/STOCKHOLM

Kulu belediyesi ile kardeşbelediye olmaktan dolayı mutlu olduğunu söyleyen Haninge belediye başkanı Martina Mossberg, Haninge belediye sınırları içinde Kulu’dan gelen bir çok ailenin bulunduğunu ve bölgede oturan İsveçli ve Türkleri kaynaştırmak için iki belediyenin kardeş olmasına önem verdiğini belirtti. Kulu Belediye meclis üyelerine aldıkları karardan dolayı teşekkür eden Mossberg, önümüzdeki günlerde kendilerinin de projeyi belediye meclisine sunacaklarını ve resmiyet kazandırdıktan sonra Kulu belediyesi ile hemen çalışmaya başlayacaklarını kaydetti. 

16sÄnkt+pension.20130129023051.jpg

martina-och-mehmet-001.jpg

martina-och-mehmet-008.jpg

Kaynak:
Bu haber toplam 5004 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri