Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kumar oynatan partinin genel başkanı gözaltında

09.01.2015 15:00
Milliyetçi İrade Yükseliş Partisi il ve ilçe başkanlıklarına düzenlenen operasyonlarda kumar oynamak için yer temin ettiği ileri sürülen genel başkan Öztürk Sızar'ın da aralarında bulunduğu 40 kişi gözaltına alındı.

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri, kumar oynatıldığı ileri sürülen Milliyetçi İrade Yükseliş Partisi'nin merkez Seyhan ilçesi Seyhan Caddesindeki il başkanlığı ile Çakmak Caddesindeki ilçe başkanlığı binalarına 3, 6 ve 7 Şubat tarihlerinde operasyon düzenledi. İl binasının demir kapısını "koçbaşı" ve demir kesme makinesi ile açan ekipler, ilçe başkanlığı binasına ise balyozla duvarı delerek girdi.

İÇERİDEKİ 238 KİŞİYE PARA CEZASI

Polisler, il başkanlığı binasında partinin genel başkanı Öztürk Sızar'ın da aralarında bulunduğu 13 kişiyi, ilçe binasında da 27 kişiyi kumar oynamak için yer temin etmek suçlarından gözaltına aldı. Öte yandan kumar oynadıkları ileri sürülen 238 kişiye de 189'ar lira para cezası verildi. Parti binalarında yapılan aramalarda tombala çekilişinde kullanılan kartlar ve pullar ile elektronik cihazlar bulundu.

TOMBALA MALZEMELERİ BACADAN ÇIKARILDI

İçeri giren polis partililerin oynadığı tombala malzemelerini bulmak için araştırma yapmaya başladı. Polis çatıdan sesler gelmesi üzerine buraya çıktığında yaklaşık 20 kişilik bir grubunun çatıya çıkıp diğer binanın bacasına tombala malzemelerini sakladığını belirledi. Bunun üzerine polis zanlıları sakladıkları malzemeler ile çatıdan parti binasına getirdi. Polis zanlıları getirirken çatının çökme tehlikesi uyarısında da bulundu.

Partinin genel başkanın da aralarında bulunduğu 28 kişi emniyet müdürlüğünden serbest bırakılırken, Adli Tıp Biriminde sağlık kontrolünden geçirilen 12 kişi adliyeye sevk edildi. Mahkemece serbest bırakılan şüphelilerden 11'ine 2 ay süreyle parti binasına yaklaşmama cezası verildi.

Operasyon düzenlenen ilçe başkanlığı binası, daha önce kumar oynatıldığı gerekçesiyle 46 kez operasyon düzenlenen Güven Parti il binası olarak kullanılmıştı.

OPERASYON KAMERAYA ALINDI

Operasyona ilişkin görüntülerde, sivil polis ekipleri, il binasının demir kapısını "koçbaşı" ve demir kesme makinesi ile açıp içeriye giriyor. Binanın çatısında ve tuvaletinde yapılan aramalarda tombala çekilişinde kullanılan kartlar ve pullar ele geçiriliyor. İlçe binasına ise duvarı delerek giren ekipler, çöp kutusuna atılan kumar malzemelerini buluyor.

 

Bu haber toplam 1740 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri