Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Küme Düşme Cezasında Yeni Kriz!

09.01.2012 14:27
TFF'nin 58. maddede revizyona gidilmemesine yönelik tutum takınması yeni bir kriz doğurdu...

Futbol Federasyonu Profesyonel Disiplin Talimatı'nın 58. maddesi konusunda yapılan tartışmalar adeta arapsaçına döndü.

"58. MADDE KADEMELİ OLARAK DEĞİŞTİRİLSİN"

Kulüpler Birliği'nin hafta içinde aldığı "58. madde kademeli olarak değiştirilsin" şeklindeki kararının ardından son sözü yine Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu söyledi. Birlik kararının kendilerini bağlamadığını belirten Federasyon Yönetim Kurulu, 58. maddenin değiştirilmesinin söz konusu olmadığını bildirdi.

GENEL KURULUN İŞLEVİ YOK MU?

Süper Lig'de takımı bulunan tüm kulüp yöneticilerinin ortak görüşüne karşın, Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun aksi karar bildirmesi, yeni bir krizi de beraberinde getirdi. 26 Ocak'ta Ankara'da yapılacak olan Olağanüstü Genel Kurul'da delegeler bu yönde bir uzlaşma sağlasa bile Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu tarafından dikkate alınmayacağı vurgulandı. Talimat değişikliği ile ilgili karar verme yetkisinin sadece Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nda olduğunu hatırlatan yetkililer, bu paralelde 58. maddenin kesinlikle değiştirilmeyeceğini belirttiler.

KULÜPLERİN TAVRI MERAK KONUSU

Futbol Federasyonu'nun bu katı tavrı sonrası Kulüpler Birliği'nin izleyeceği politika merak konusu oldu. 58. madde değişmediği taktirde şike, şikeye teşebbüs, teşvik ve teşviğe teşebbüs suçu işleyen takımlara küme düşürme, kişilere ise hak mahrumiyeti cezası verilmesi gerekiyor.
 

Bu haber toplam 1628 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri