Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'Kur'an dersi' geleceğimizi kurtarır

20.09.2016 00:22
Dinine ve devletine bağlı ahlaklı bir neslin yetişmesi için; Kur’an ve İslam Peygamberi dersinin tüm sınıflarda okutulması gerektiğini kaydeden Adaleti Savunanlar Platformu Derneği Başkanı Adem Çevik, seçmeli derslerin ilkokullarda hatta anaokulunda da ok

 Yaz aylarında camilerde Kur’an okumayı öğrenen çocuklar, Kur’an derslerini okullarda devam ettiremedikleri için kısa sürede unutuyor. Dünyanın birçok ülkesinde anaokulundan itibaren başlayandini eğitimin Türkiye’de de anaokulundan itibaren başlamasını isteyen veliler, dinine ve milletine bağlı nesillerin bu şekilde yetişeceğini belirterek, anaokulundan itibaren Kur’an-ı Kerim ile diğer dini derslerin müfredata konulmasını talep ediyor.

Akit’e konuşan Adaleti Savunanlar Platformu Derneği Başkanı Adem Çevik, seçmeli derslerin ilkokullarda hatta anaokulunda da okutulmasını istediklerini söyledi. Çevik, “Ahlaklı bir neslin yetişmesi için; Kur’an ve İslam Peygamberi dersi tüm sınıflarda okutulmalıdır. İlkokullarda ‘Kur’an Dersi’ okutulması geleceğimizi kurtarır” diye konuştu. Kur’an ve siyer derslerinin sevdirilmesi için velilerin çocuklarına bu dersin önemini anlatması, evlerde de ailecek Kur’an okunması gerektiğini aktaran Çevik, “Öğrencilerin derse olan katılımı ve sevgileri bu derslerin daha çok verimli hale gelmesini sağlar. Kur’an-ı Kerim ve Peygamberimizin hayatı, ilkokuldan hatta anaokulundan başlayarak, lise sona kadar seçmeli ders olarak alınabilmesi geleceğimizi kurtarır” dedi.

Kaynak: Yeni Akit Gazetesi

Bu haber toplam 1076 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri