Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kur'an-ı Kerim okuma yarışmasında dünya 1.'si oldu

16.02.2013 17:15
Kadıköy Osman Ağa Camisi İmam Hatibi Yaşar Cuhadar, Fas'ta düzenlenen Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması'nda dünya birincisi oldu

 

Yaşar Cuhadar , ilkokulu Uşak'ın merkeze bağlı Hacıkadem Köyü'nde bitirdikten sonra, köy imamının kendisini motosikletine bindirerek götürdüğü Kur'an kursuna kaydını yaptırdığını anlattı.
 
Hafızlığını burada tamamladıktan sonra Mısır'daki El Ezher Üniversitesi'nde 5 yıl yüksek öğrenim yaptığını, Türkiye'ye döndükten sonra 2003 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı'nda göreve başladığını ve çeşitli kademelerde görev aldığını söyledi.
 
TÜRKİYE İKİNCİSİ OLMUŞTU
 
Diyanet'in Türk Tasavvuf Musikisi korosunda da yer aldığını, birçok yarışma ve kurstan derecelerle ayrıldığını belirten Cuhadar, 2011 yılının ekim ayından beri de Kadıköy Osman Ağa Camisi imam hatibi olarak görev yaptığını anlattı.
 
27 İSLAM ÜLKESİNDEN 36 YARIŞMACI...
 
Yurt dışında ve yurt içinde çok sayıda yarışmada derece aldığını belirten Cuhadar şöyle devam etti:
''Fas'ta Kral 6. Muhammed adına düzenlenen 'Kur'an-ı Kerim 'i Güzel Okuma ve 2,5 cüzden hafızlık yarışmasına gönderildim. Kazablanka'da düzenlenen yarışmaya 27 İslam ülkesinden 36 yarışmacı katıldı. Yarışmada ülkemi en güzel şekilde temsil ettiğime inanıyorum. Yarışmanın neticesinde çok güzel okuyan arkadaşlarımız da vardı. Rabbimizin bir lütfu olarak bu yarışmada birinci olduk. Güzel Kur'an-ı Kerim'imizi güzel okuyarak Türkiye'ye bu alanda birinciliği getirmek benim için bir gurur vesilesi oldu. Ülkemi layıkıyla temsil etmek bana büyük gurur verdi.''
 
 


Bu haber toplam 17552 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri