Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kuran yakılmasına öfke Taksim'e taştı

08.03.2012 09:49
Afganistan'daki Amerikan üssünde Kur'an-ı Kerim ve dini kitapların yakılmasına karşı büyüyen öfke seli Taksim'e taştı. Beyoğlu'nda kınama eylemi yapıldı.

Taksim Meydanı'nda toplanan ''Kur'an'a Saygı Platformu'' üyeleri, Hicr Suresi'nin 9. ayeti olan ''Hiç şüphe yok ki, Kur'an'ı biz indirdik, elbette onu yine biz koruyacağız'' yazılı pankart açtı.

''Kur'an'a saldıranlar cezasız kalmamalı'' ve ''Kur'an'a uzanan eller kırılır'' yazılı dövizler taşıyan protestocular, ABD aleyhine sloganlar atarak Galatasaray Lisesi'nin önüne kadar yürüdü.

Burada platform adına açıklama yapan Mehmet Özcan, Afganistan'daki Bagram hava üssünde ABD askerlerinin Kur'an-ı Kerim'leri yakmasının İslam dünyasında büyük bir tepkiyle karşılandığını belirterek, Afganistan'da günlerce süren protesto gösterilerinde 30'dan fazla Afgan'ın hayatını kaybettiğini, yüzlercesinin de yaralandığını vurguladı.

Kutsal kitapların yakılmasının hiçbir dinde yeri olmadığını söyleyen Özcan, ''Kutsal Kitabımıza olan bu saldırıyı şiddetle telin ediyoruz. Zira Kur'an'ımızın yakıldığı, onurumuzun çiğnendiği bu dönemde sessiz kalmak, Rabbimize, Hz. Muhammed'e ve rehberimiz Kur'an'a karşı hesabı verilemeyecek bir suçtur'' diye konuştu.

ABD bayrağının yakıldığı protesto gösterisinin ardından gruptakiler dağıldı. 

Bu haber toplam 1510 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri