Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

KURBAN BAYRAMI'NDA HAVASI NASIL OLACAK?

25.10.2012 11:05
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Kurban Bayramı için uyardı. İşte bayram boyunca yurtta hava durumu.

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin büyük bir bölümünde görülecek yağışların; Güneydoğu Anadolu'nun geneli, Doğu anadolu'nun güneyi (Malatya, Elazığ, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak ve Hakkari), K.Maraş, Osmaniye, Hatay, Anamur ve Antalya'nın doğu kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da 2ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişikliğin olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz), güneydoğu kesimlerde doğu ve güneydoğu yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, yağış anında yer yer kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

İŞTE 4 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ

screen-shot-2012-10-25-at-8.36.54-am.png

screen-shot-2012-10-25-at-8.37.43-am.png

screen-shot-2012-10-25-at-8.37.56-am.png

screen-shot-2012-10-25-at-8.38.09-am.png

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Güneydoğu Anadolu'nun geneli, Doğu Anadolu'nun güneyi (Malatya, Elazığ, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak ve Hakkari), K.Maraş, Osmaniye, Hatay, Antalya'nın doğu kesimleri ile Anamur çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (Ani sel, su baskını, ulaşımda aksamalar, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusunun (Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Bursa (Yenişehir) ile İstanbul Anadolu Yakası) aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, Güney Ege'nin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; K.Maraş, Osmaniye, Hatay, Anamur ve Antalya'nın doğu kesimlerinde lokal olarak kuvvetli olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Ankara, Eskişehir ve Çankırı çevrelerinin kısa süreli ve yerel sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bölgenin güney kesimlerinde (Elazığ, Tunceli, Malatya, Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak ve Hakkari) lokal olarak kuvvetli olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bölge genelinde lokal olarak kuvvetli olması bekleniyor. 

Bu haber toplam 3574 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri