Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kurbanlık hayvanlara elektroşoklu işkence

23.10.2012 18:51
Şanlıurfalı besiciler, Kurban Bayramı öncesi kurulan hayvan pazarlarında satışların beklediklerinden az olmasından şikayetçi.

Öte yandan pazarda satışı yapılan ve kamyonete binbindirilemeyen büyükbaş hayvanlar ya sopalarla dövülüyor ya da besiciler tarafından elektro şok cihazıyla uyuşturuluyor.

Şanlıurfa'da geçimini hayvancılıkla sağlayan besiciler, Kurban Bayramı'nın yaklaşmasıyla birlikte hayvan pazarlarında satış yapmak için yerlerini aldı. Akçakale yolu üzerinde bulunan pazarda büyükbaş kurbanlık satışı yapan besiciler, bayram öncesi kaçak yollarla Suriye'den getirilen hayvanların fiyatların düşmesine yol açtığını ileri sürdü. Fiyatların geçen yıla göre daha düşük olduğunu savunan besiciler, "Savaşın sürdüğü Suriye'den getirilen hayvanlar, piyasada fiyatları düşürdü ve zarar etmemize yol açtı. Ayrıca yem fiyatlarının sürekli artması nedeniyle hayvanları elimizden geldiği kadar ucuza satarak zararımızı en aza indirmeye çalışıyoruz. Buna rağmen satışlar yok denecek kadar az" dedi.

ELEKTRO ŞOK CİHAZIYLA İŞKENCE

3 ile 6 bin lira arasında alıcı bulan büyükbaş hayvanların satın alan kişiler tarafından kesilecekleri yere götürülmesi sırasında da büyük uğraş veriliyor. Besiciler satışın ardından hayvanları sopalarla döverek yönlendirdikleri kamyonetlere bindirmeye çalışıyor. Buna rağmen başarılı olamayanlar ise hayvanları elektro şok cihazı ile uyuşturulduktan sonra kamyonetlere çıkartıp, kesilecekleri yere gönderiliyor.

DHA

 

Bu haber toplam 4224 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri