Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kurduğu partiden aday olamayan Halaçoğlu kırgın

22.05.2018 17:56
Meral Akşener ile birlikte MHP'den ayrılarak İyi Parti'yi kuran Yusuf Halaçoğlu, milletvekili listesine giremedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye karşı çıkarak birlikte hareket eden Yusuf Halaçoğlu ile Meral Akşener'in yol arkadaşlığı kısa sürdü.

Akşener, Yusuf Halaçoğlu'nun milletvekili listesinin dışında bırakarak yola çıktığı arkadaşını ilk durakta sahanın dışına sürdü.

"AİLE BÜTÜNLÜĞÜM BOZULDU"

24 Haziran'da yapılacak 27. Dönem Milletvekili seçimlerinde partisinin listesinde yer alamayan İyi Parti'nin kurucularından Yusuf Halaçoğlu açıklama yaptı.

MHP'den istifa ederek İyi Parti'ye geçtiğinde araştırma görevlisi olan eşinin Ankara'dan İzmir'e tayin edildiğini ve 2 küçük çocuğuyla kendisinin tek başına ilgilenmek zorunda kaldığını belirten Halaçoğlu, "Aile bütünlüğümüz bozuldu. Aileyi bir araya getirmek için İzmir ya da Ankara'dan aday gösterilmeyi talep ettim." dedi.


"BİR YER BULAMADILAR"Ancak partisinden yeniden Kayseri cevabı alan Halaçoğlu, Kayseri'yi kabul etmediğini söyledi.

Halaçoğlu kırgınlığını ise şöyle dile getirdi: "İyi Parti için bu kadar mücadele etmiş bir adama, bir yer bulamadılar. Aday yapılmamama çok tepki var. Milletvekili olmam önemli değil ama yapılan uygulamaya kırgınım."

MHP'den istifa ederek, İyi Parti'nin kuruluşundan itibaren partinin Genel Başkanı Meral Akşener'in yanında saf tutan Yusuf Halaçoğlu, İyi Parti'nin Meclis'teki 5 milletvekilinden biriydi.

Bu haber toplam 658 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri