Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kürem-der'den AMAN ORMANCI'ya KINAMA

06.11.2012 23:44
Kürem-der'den AMAN ORMANCI'ya KINAMA geldi.

 

“Rüşvet ve yolsuzluklarla”  kamu kaynaklarının rantiyeye peşkeş çekilmesinde etkin rol oynayan bir çok meslek grubu milyonlarca lira para harcayıp göstermelik icraatlarını boğaz ve deniz kenarlarındaki kongre merkezlerinde kamuoyu ile paylaşarak kendilerini plaket ve şiltlerle ödüllendirirken, bütün zor şartların egemen olduğu kuş konmaz kervan geçmez coğrafyalarda  “daha yeşil bir dünya adına”  destan yazan “Türk Ormancısının”  kamu yararı adına şehit ve gazi olabilmeyi de göze alan mücadelesi ne yazıktır ki sadece sahipsizliğinden dolayı kamuoyuna yeterince anlatılamamıştır.

 

Türk ormancısının kadirşinas mücadelesi yerine “Aman Ormancı” şarkısına atıfta bulunularak tamamen şehir efsanesine dayandırılan olaylar kısa metrajlı filmlere konu edilmiştir. Söz konusu film’deki asla ve asla gerçeği yansıtmayan ormancı tiplemesiyle de ormancılık mesleğine alenen hakaret edilmiştir. Bilerek ya da bilmeyerek bazı televizyon kanalları da söz konusu filmi zaman zaman yayınlamak suretiyle bu hakarete ortak olmuşlardır.

 

“Yaşanılabilir bir Dünya için kışın buz, yazın da köz üzerinde hiç yılmadan çalışmayı”  şiar edinmiş “Türk Ormancısının”  söz konusu film’deki tiplemeyle canlandırılmasını ve bu filmin televizyon kanallarında yayınlanmasını açıktan kınıyorum.

 

Faruk ÇEBİ

                                                                                                              Kürem-der Genel Başkanı

                                                                                                                “www.kuremder.org.tr” 

Bu haber toplam 7694 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri