Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kürt Muhtarın Feryadı

27.12.2012 12:26
PKK köyünü bastı, 27 kişiyi katletti. Yola döşenen mayına bastı, iki ayağını kaybetti O bu vahşete isyan etti: PKK sadece Türkleri değil, biz Kürtleri de katlediyor

Türkiye'nin 1984'ten beri saplandığı terör belasına, halk iradesinin dur diyeceği ortadadır. Bunun için de Kürt kökenleri vatandaşlar, artık sesini yükseltmelidir.

İKİ BACAĞI KOPTU

PKK'nın katliamlarına tanık olan Kürt muhtar İbrahim Özbey'in anlattıkları, terörün acımasız yüzünü bir kez daha ortaya koyuyor. Şırnak'ın Güçlükonak ilçesine bağlı Çevrimli Köyü'nun 12 yıllık muhtarı İbrahim Özbey, yetkililere "Durdurun bu terörü, artık korkusuz yaşamak istiyoruz" diye çağrıda bulunuyor. Özbey, yaşadıkları terör dehşetini şöyle anlattı: "10 Haziran 1990'da PKK köye baskın yaptı. 4 geçici köy korucusu, 23 sivil vatandaş çoluk çocuk demeden katledildi. Daha sonra köy yollarımıza, bağ ve bahçelerimize mayın döşendi. Kadınların bahçelere giderken ayakları koptu, ölenler oldu. 1997'de köye döşenen mayına bastım, ayağım kırıldı. 5 mayıs 1998'de tekrar mayına bastım, bu kez iki bacağım da koptu. Yanımda bulunan eşim çocuğumuzu düşürdü. Çocuklarım yaralandı. PKK sadece Türk'leri değil, biz Kürtleri de katlediyor. Bizim için Kürt Türk ayırım yoktur. Bitsin bu terör."

BUNLARI BİLİYOR MUYDUNUZ?

İKİ BACAĞINI KAYBETTİ

Katliam 1990 yılının 10 Haziran'ında yaşandı. İki bacağını kaybeden muhtar PKK'ya isyan ediyor.takvim

Bu haber toplam 4306 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri