Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kurtulmuş: Fetullah Gülen seçim startını verdi

08.02.2015 13:02
Kanal 7'de canlı yayına katılan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, paralel ihanet çetesi lideri Fetullah Gülen'in seçim startı verdiğini söyledi.

Başbakan yardımcısı Numan Kurtulmuş, Kanal 7 ekranlarında Mehmet Acet'in sunduğu başkent Kulisi programında gündeme dair soruları yanıtladı. Kurtulmuş, Fethullah Gülen'in New York Times'a yazdığı makalenin seçim startı olduğunu söyledi.

İşte Kurtulmuş'un o önemli açıklamaları:

Bank Asya için önemli açıklamalarda bulunan Kurtulmuş Bank Asya'nın TMSF'ye devredilmesinin asla siyasi bir olay olmadığını söyledi. Kurtulmuş "BDDK eğer Bank Asya'ya el koymasaydı müşterileri mağdur olacaktı. BDDK Bank Asya'dan gerekli belgeleri istiyor eski yönetim bu evrakları vermiyor. BDDK'da TMSF'ye talimatı veriyor."

"FETHULLAH GÜLEN SEÇİM STARTINI VERDİ"

Fethullah Gülen seçim kampanyasını başlattı dedim. AK Parti karşısında kim nerede güçlüyse onu desteklediler.

Bu ülkenin vatansever bir ferdi olarak şunu söylemek istiyorum: Yurtdışında birilerinin ülkemizi şikayet etmelerini yadırgıyorum. New York Times'ta yayınlanması ayrı bir anlamdır.

"OSMANOĞLULLARI TEK PARTİ İÇİN BİLE LAF ETMEDİ"

Osmanoğulları bu ülkeden sürgün edildiklerinde tüm mallarına el koydular. Yurtdışında sefil bir şekilde yaşarken bile tek partiye bile laf etmediler. Gerçek vatanperverlik budur.

Bu paralel yapı eğer demokrasi istiyorsa devleti ele geçirmeye çalışmayacak.

Türkiye 2001'deki krizden sonra Türkiye'ye Kemal Derviş üzerinden müdahale etmek istediler.

"KÜRESEL FİNANS KAPİTALİZMİ BİTTİ"

Türkiye IMF'nin 20. protokolünü sayın Cumhurbaşkanımız sayesinde imzalamadı. 2008'de küresel finans kapitalizmi bitti. 2009'daki krizde İrlanda, Yunanistan ve İtalya'ya müdahale edildi.

Syriza başarılı olur olmaz bilemem ama Yunan halkının cevabı burada önemli.

"2023 HEDEFİ DAHA FAZLA ÜRETİM"

EPDK'nın yetkileri Enerji bakanlığından daha fazla yetkisi var. Merkez Bankası da öyle. Kusura bakmayın Merkez Bankası Türkiye Cumhuriyeti'nindir.

2023'ün hedefi ne daha fazla üretim. Bu yüzden de reel ekonominin güçlendirmesidir. Faiz de bunun düşmanıdır.

Bu haber toplam 1758 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri