Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kurtulmuş: Hükümete sarı kart zamanı

25 Ocak 2009 / 18:31
Saadet lideri Numan Kurtulmuş, AK Parti hükümetinin ülkeyi kötü yönettiğini belirterek, "Yerel seçimler bu hükümete sarı kart göstermenin zamanıdır" dedi.
Numan Kurtulmuş, SP Düzce İl Teşkilatı tarafından 18 Temmuz Spor Salonu'nda düzenlenen aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, AK Parti hükümetinin artık sonunun geldiğini ve bunun ilk işaretinin yerel seçimlerde görüleceğini savundu.

AK Parti'nin ANAP benzeri "konjonktür partisi" olduğunu öne süren Numan Kurtulmuş, şöyle konuştu: "Zamane partilerinin bir ömrü vardır. ANAP gibi AK Parti'nin de ömrünün sonu gelmektedir. Yerel seçimlerde bu hükümete sarı kart göstermenin zamanı gelmiştir. Ondan sonraki genel seçimlerde iktidardan giderler. Yerine de Saadet Partisi gelecektir."

Konuşmasında ekonomik sorunlara da değinen Kurtulmuş, sözlerine şöyle devam etti: "Bu hükümet, Kemal Derviş'in reçeteleriyle Türkiye ekonomisini yönetiyor. Ama reçete yanlış olunca, hasta bir türlü iyileşemiyor. Küresel kriz Türkiye'yi en ağır biçimde etkilemektedir. Fabrikalar kapanmakta, işsizlik artmaktadır."

Hükümetin dış politikasının da iflas ettiğini savunan Kurtulmuş, bunun en belirgin örneğinin İsrail'in Gazze operasyonu sırasında görüldüğünü söyledi. Hükümetin birkaç söz söylemekten başka bir şey yapmadığını anlatan Kurtulmuş, sözlerini şöyle sürdürdü: "Sayın Başbakan, 'Bekara karı boşamak kolay' diyor. Ben onun üslubuyla cevap vermeyeceğim ama bu hükümet İsrail'e gereken tepkiyi gösterememiş, aciz kalmıştır. İsrail Büyükelçimizi bile geri çekmekten çekinmiştir."

ADAYLAR

Toplantıda Düzce Belediye Başkan adayı Selahattin Aydın, Beyköy Belediye Başkan adayı Engin Bedir, Boğaziçi Belediye Başkan adayı Osman Kurt, Yığılca Belediye Başkan adayı Bahadır Kıbrıs, Gümüşova Belediye Başkan adayı Şükrü Azapoğlu, Kaynaşlı Belediye Başkan adayı Nihat Gümüş, Cumayeri Belediye Başkan adayı Yakup Keleş, Akçakoca Belediye Başkan adayı Atilla Sağlam partililere tanıtıldı.

Kaynak:
Bu haber toplam 816 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri